Skip to main content

ÖDÜLLER

2022 Ödülleri

APEX World Class 2022

APEX’in YATES+ danışmanlığında sağlık güvenliği, hizmet kalitesi ve sürdürülebilirlik kriterlerini baz alarak gerçekleştirdiği bağımsız denetimler sonucunda markamız dünyada sadece 7 havayolunun layık görüldüğü World Class Ödülü'nün sahibi oldu. Sektör profesyonelleri tarafından yapılan kapsamlı denetimlerle uluslararası güvenlik, refah, hizmet ve kapsayıcılık standartlarının değerlendirildiği bu kategori, tüm bu alanlarda standartlara ulaşıldığını ifade ediyor. Büyürken çevreye uyum ve saygıyı önceliklendiren, ayrıca hizmet kalitemizden ödün vermeyen anlayışımızla bu yıl ilk kez verilen bu ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

APEX (Hava Yolu Yolcu Deneyimi Derneği) – 5 Yıldızlı Global Hava Yolu 2022

Dünyanın en güvenilir ve saygın havacılık organizasyonlarından biri olarak kabul gören APEX (Hava Yolları Yolcu Deneyimi Derneği) tarafından değerlendirilen yolcu geri bildirimleri sonucunda "5 Yıldızlı Global Havayolu" seçildik.

World Finance 2022 Sürdürülebilirlik Ödülleri - En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu

Sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarımızla, uluslararası finans dünyasının en saygın kuruluşlarından World Finance tarafından “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” kategorisinde 2022 Sürdürülebilirlik Ödülü’ne layık görüldük.

Dünyanın en modern ve en genç filolarından birine sahip olmamız, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında uyguladığımız yakıt verimliliği ve emisyon azaltım projelerimiz, biyoyakıt kullanımı ve bu alanda Ar-Ge projelerine sağladığımız destek, pandemi sürecinin yönetimindeki esneklik ve güçlü finansal performansımız ile bu ödülün sahibi olduk.

CAPA (Centre For Aviation)- Sürdürülebilirlik İnovasyonunda Yılın Hava Yolu

Bilim insanlarıyla yakın temas halinde yürüttüğümüz Mikroalg Tabanlı Sürdürülebilir Biyo-Jet Yakıtı Projesi’ne sağladığımız Ar-Ge desteği ile, CAPA (Centre For Aviation) tarafından “Sürdürülebilirlik İnovasyonunda Yılın Havayolu” seçildik. Desteklediğimiz bu proje ile, doğal kaynakları kirletmeden ve tarımsal faaliyetler ile rekabet etmeden üretilen sürdürülebilir havacılık yakıtını kullanılabilen, az sayıda küresel firmadan biri olmayı hedefliyoruz.

LACP 2022 Spotlight Awards Global İletişim Yarışması- Altın Ödül

2022 yılında, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, 2021 Sürdürülebilirlik Raporumuz Altın Ödül’e layık görüldü.

2021 Ödülleri

APEX (Hava Yolu Yolcu Deneyimi Derneği) – 5 Yıldızlı Global Hava Yolu

Dünyanın en güvenilir ve saygın havacılık organizasyonlarından biri olarak kabul gören APEX (Hava Yolları Yolcu Deneyimi Derneği) tarafından “2021 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Hava Yolu” seçildik. Bulutların üzerinde sunduğumuz konfor ve sağladığımız yolcu memnuniyeti, bu ödül ile APEX tarafından da onaylanmış oldu.

APEX+Simpliflying - Health Safety Diamond Status (Hava Yolu Yolcu Deneyim Derneği ve Simplifyling, Sağlık Güvenliği Konusunda En Yüksek Derece)

Uygulamakta olduğumuz detaylı hijyen tedbirleri sonucunda APEX (Airline Passenger Experience Association) SimpliFlying ortaklığı tarafından 10’dan az havayoluna layık görülen en üst seviyedeki Diamond statüsünde ödüllendirildik.

The Design Air – Design Airline of the Year, Europe 2021

Yeni havalimanı müşteri temas noktaları (lounge, check-in adaları, bilet hizmetleri ofisleri, vb.) ve kabin içi deneyim tasarımlarımızla (yeni Business ve Economy Class kabin tasarımı ve uçak içi ürünleri), yaratıcılığı ve inovasyonu ödüllendiren TheDesignAir ödüllerinde ‘2021 Yılının Avrupa Kıtasındaki En İyi Tasarıma Sahip Havayolu’ olarak seçildik.

Fast Company Müşteri Deneyimi Ödülleri - Havayolu Sektörü Birinciliği

Fast Company Dergisi’nin 2020 yılında Turkcell Global Bilgi ile birlikte başlattığı, toplam 6 bin 319 kişi ile görüşülerek 15 bin 130 adet marka değerlendirmesi ile her sektörün en iyilerinin belirlendiği müşteri deneyimi araştırmasında 2021 yılında bir kez daha alanımızda birinci seçildik.

2020 Ödülleri

APEX (Hava Yolu Yolcu Deneyimi Derneği) – 5 Yıldızlı Global Hava Yolu

APEX (Airline Passenger Experience Association) tarafından 2020 yılı hava yolu değerlendirmeleri 9 Eylül 2019 tarihinde Los Angeles’ta düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Şirketimiz “APEX 2020 Beş Yıldızlı Hava Yolu Ödülü”ne layık görüldü. 2020 yılı değerlendirmesiyle üst üste üçüncü kez beş yıldızlı hava yolu olduk. Temmuz 2018 ile Haziran 2019 tarihleri arasında, dünya çapında yaklaşık 600 hava yolu şirketinin bir milyonun üzerinde uçuşunun yolcular tarafından puanlanması ile sonuçlar ortaya çıktı. Yolcular, değerlendirmelerini TripIt isimli uygulama aracılığı ile yapmaktalar. TripIt uygulaması en yüksek skorlu seyahat organizasyonu uygulaması konumundadır.

Kristal Elma 2020: TK1919 Tarihi Yolculuk: 1 Kristal, 1 Gümüş

Türk Hava Yolları ailesi olarak 23 Nisan’ın 100. Yılında Dünyanın En Büyük Bayrağı’nı hep birlikte gökyüzüne açtık. Hatıra biletlerini oluşturan yaklaşık 10 milyon yolcumuz ile 19 Mayıs’ta TK1919 uçuşu ile Samsun’a “Dünyada En Çok Yolcuyla Gerçekleştirilen Saygı Uçuşu”nu yine birlikte gerçekleştirdik. Bu çalışmayla Kristal Elma Ödülleri’nde 1 Kristal ve 1 Gümüş ödül kazandık.

Kristal Elma 2020 - TK1920 En Büyük Türk Bayrağı: 1 Gümüş, 1 Bronz

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tarihimizdeki en anlamlı uçuşlarımızdan birini gerçekleştirerek dünyanın en büyük bayrağını ülkemiz semalarına çizdik.

Kaptan Pilot Öner Samyel ve Kaptan Pilot Murat Gülkanat komutasındaki TC-JJF tescilli Boeing 777-300(ER) tipi uçağımızla, 23 Nisan saat 09:40’ta Esenboğa Havalimanı’ndan TK1920 sefer sayısı ile havalanmalarının ardından iki saat süren bir uçuşla bayrağımızdaki ay ve yıldız sembollerini gökyüzüne çizerek kırılması güç bir rekora imza attık.

Uçuş takip verilerinin yer aldığı canlı hava trafiği sitesi Flightradar24 üzerinden yoğun bir şekilde takip edilen ve çok sayıda izleyiciye ulaşan uçuş, basın organlarında kendine geniş yer buldu.

Tüm sosyal medya platformlarında yoğun bir biçimde etkileşim alan uçuşumuz, Twitter dünya gündeminde de trendtopic olarak yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bu çalışmayla Her yıl "Reklamcılar Derneği" tarafından düzenlenen ve birçok dalda reklam sektöründeki kişi ve kurumların başarılı çalışmalarının ödüllendirildiği Kristal Elma Ödülleri’nde 1 Gümüş ve 1 Bronz ödül kazandık.

Kristal Elma 2020 - Uçuşların Olmadığı Dönemde Sosyal Medyada Uçan Marka: 1 Bronz

Kristal Elma, Türkiye'de yapılan önemli "Reklam Ödülleri" yarışmalarından biridir. Her yıl "Reklamcılar Derneği" tarafından düzenlenen bu büyük organizasyonda birçok dalda reklam sektöründeki kişi ve kurumların başarılı çalışmaları ödüllendirilmektedir. Türk Hava Yolları olarak Hizmet kategorisinde Uçuşların Olmadığı Dönemde Sosyal Medyada Uçan Marka projemizle 1 Bronz ödül kazandık.

Mediacat Felis Ödülleri - TK1919 Tarihi Yolculuk: 1 Felis, 4 Başarı

Türk Hava Yolları ailesi olarak 23 Nisan’ın 100. Yılında Dünyanın En Büyük Bayrağı’nı hep birlikte gökyüzüne açtık. Hatıra biletlerini oluşturan yaklaşık 10 milyon yolcumuz ile 19 Mayıs’ta TK1919 uçuşu ile Samsun’a “Dünyada En Çok Yolcuyla Gerçekleştirilen Saygı Uçuşu”nu yine birlikte gerçekleştirdik. Bu çalışmayla Mediacat Felis Ödülleri’nde 1 Felis ve 4 Başarı ödülü kazandık. 

Mediacat Felis Ödülleri - TK1920 En Büyük Türk Bayrağı: 1 Felis, 1 Başarı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tarihimizdeki en anlamlı uçuşlarımızdan birini gerçekleştirerek dünyanın en büyük bayrağını ülkemiz semalarına çizdik.

Kaptan Pilot Öner Samyel ve Kaptan Pilot Murat Gülkanat komutasındaki TC-JJF tescilli Boeing 777-300(ER) tipi uçağımızla, 23 Nisan saat 09:40’ta Esenboğa Havalimanı’ndan TK1920 sefer sayısı ile havalanmalarının ardından iki saat süren bir uçuşla bayrağımızdaki ay ve yıldız sembollerini gökyüzüne çizerek kırılması güç bir rekora imza attık.

Uçuş takip verilerinin yer aldığı canlı hava trafiği sitesi Flightradar24 üzerinden yoğun bir şekilde takip edilen ve çok sayıda izleyiciye ulaşan uçuş, basın organlarında kendine geniş yer buldu. Tüm sosyal medya platformlarında yoğun bir biçimde etkileşim alan uçuşumuz, Twitter dünya gündeminde de trendtopic olarak yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bu çalışmayla Mediacat Felis Ödülleri’nde 1 Felis ve 1 Başarı ödülü kazandık.

Instachamp – TK1919 Tarihi Yolculuk: 11. Dönem Şampiyonu

Türk Hava Yolları ailesi olarak 23 Nisan’ın 100. Yılında Dünyanın En Büyük Bayrağı’nı hep birlikte gökyüzüne açtık. Hatıra biletlerini oluşturan yaklaşık 10 milyon yolcumuz ile 19 Mayıs’ta TK1919 uçuşu ile Samsun’a “Dünyada En Çok Yolcuyla Gerçekleştirilen Saygı Uçuşu”nu yine birlikte gerçekleştirdik. Bu çalışmayla, MediaCat ve Instagram Türkiye ortaklığında gerçekleşen ve belirli tarih aralıklarında Instagram’da yer alan reklamların pazarlama iletişimi performansının değerlendirilip ödüllendirildiği Instachamp yarışmasında TK1919 Tarihi Yolculuk projemizle 11. Dönem Şampiyonu ödülünü almaya hak kazandık.

Fast Company – Deneyim Liderleri Ödülü

Fast Company ‘nin Türkiye’de farklı sektörlerde hizmet veren markaları müşteri gözünden, müşteri deneyimi olgunluk düzeylerini ölçmek amacıyla düzenlediği araştırmada, Müşteri Deneyiminde 15 Sektörün En İyileri seçildi. Biz de havacılık sektöründe Türk Hava Yolları olarak Deneyim Liderleri ödülüne layık görüldük. 

Webrazzi Ödülleri 2020 - TK1919 Tarihi Yolculuk: Yılın Dijital Pazarlama Kampanyası

Türk Hava Yolları ailesi olarak 23 Nisan’ın 100. Yılında Dünyanın En Büyük Bayrağı’nı hep birlikte gökyüzüne açtık. Hatıra biletlerini oluşturan yaklaşık 10 milyon yolcumuz ile 19 Mayıs’ta TK1919 uçuşu ile Samsun’a “Dünyada En Çok Yolcuyla Gerçekleştirilen Saygı Uçuşu”nu yine birlikte gerçekleştirdik. Bu çalışmayla Webrazzi Ödülleri’nde ‘Yılın Dijital Pazarlama Kampanyası’ ödülünü kazandık.

2019 Ödülleri

TheDesignAir Ödülleri 2019 – “Avrupa'nın En İyi Dizayn Hava Yolu”

Yeni havalimanı müşteri temas noktaları (lounge, check-in adaları, bilet hizmetleri ofisleri, vb.) ve kabin içi (Dreamliner B787-9 Business ve Economy Class ile uçak içi ürünler) deneyim tasarımlarımızla, yaratıcılığı ve inovasyonu ödüllendiren TheDesignAir ödüllerinde ‘2019 Yılının Avrupa Kıtasındaki En İyi Tasarıma Sahip Hava Yolu’ olarak seçildik.

A.L.F.A. Awards’ 2019 Ödül Töreni - Türk Hava Yolları yılın ‘Customer Brand’ Ödülü

“Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markalar”ın ve müşterileriyle sürdürülebilir bir ilişki kuran markaların ödüllendirildiği, en iyi müşteri deneyimini oluşturan markaların tüketici jürisi tarafından değerlendirildiği ‘A.L.F.A. Awards’ 2019 Ödül Töreni’nde yılın ‘Customer Brand’ ödülünün sahibi olduk.

Travel Plus Ödülleri - Versace Amenity Kit, Kültür AŞ Relax Set ve Kangal çocuk kiti ile toplamda 3 Ödül

Her yıl düzenli olarak küresel ölçekli hava yolu şirketlerinin konfora yönelik hazırlanmış seyahat setlerini ödüllendiren Travel Plus organizasyonu, 2019 yılı için yaptığı değerlendirmeyi 7 Nisan tarihinde açıkladı. Travel Plus ödüllerinde Versace Amenity Kit, Kültür AŞ Relax Set ve Kangal çocuk kiti hizmetlerimiz ile toplamda 3 ödül aldık.

 • 1.LH BC’de servis ettiğimiz Versace Bayan ve Unisex kitlerimiz 4 farklı (Amerika, Orta Doğu, Avrupa/Afrika, Asya/Avustralasya) kategoriden oluşan Business Class kategorilerinden “Avrupa/Afrika kategorisi”nde ödül kazandı.
 • 2.LH Ekonomi sınıfı Türkiye varışında sunduğumuz Kültür A.Ş. Türk Motifli kitlerimiz “Premium Economy ve Economy Class” kategorilerinden “Ekonomi kategorisi”nde ödül kazandı.
 • 3.Kangal çocuk kitimiz “6 yaş üstü ve 6 yaş altı kategorileri”nden “6 yaş üstü kategorisi”nde ödül kazandı.

17. Altın Örümcek Ödülleri “ En İyi Mobil Uygulama”

Kullanıcılarımızın seyahat hayatını kolaylaştıran mobil uygulamamızla Altın Örümcek tarafından ilk kez bu kategoride sunulan “En İyi Mobil Uygulama” ödülünü kazandık. Böylesine anlamlı bir ödülün ilk kazananı olmaktan gururlu ve heyecanlıyız! Ödülü kazandığımız 2019 tarihinden bu yana, yolcularımızın seyahat konforuna başlangıç adımı olan mobil uygulamamızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Diğer 2019 ödülleri

 • TripAdvisor Travellers’ Choice - “Avrupa’nın Önde Gelen Hava Yolları” ve “Avrupa’da Yolcu Konforu” Kategorilerinde Ödül ve “Türkiye’nin En İyi Hava Yolu” Ödülü
 • Brand Finance – “Türkiye’nin En Değerli Markası” Ödülü
 • Campaign Türkiye - Ulaşım & Konaklama kategorisinde “Yılın Markası” Ödülü
 • Webby Awards - “The Journey” Filmi ile Webby Honoree Ödülü
 • PR Week - Lego Emniyet Filmi ile Şubat Ayının En İyi İletişim Kampanyası Ödülü
 • Türkiye Araştırmacılar Derneği- Global Marka Sağlığı ve Persona Araştırmalarımız ile 2 Altın ve 1 Bronz Olmak Üzere 3 Baykuş Ödülü
 • World Travel Awards – Europe’s Leading Airline 2019 Ödülü
 • APEX (Hava Yolu Yolcu Deneyimi Derneği) – 5 Yıldızlı Global Hava Yolu
 • National Geographic Traveler Awards Russia 2019 - “En İyi Hava Yolu Ödülü”
 • Prime Traveller Awards 2019 – “En İyi Hava Yolu Ödülü”
 • Altın Örümcek “En İyi Mobil Uygulama”

2018 Ödülleri

Horizon Interactive Awards 2018

Gerçek zamanlı verilerle uçaklarımızı, dünya haritası üzerinden takip etmemizi sağlayan ve geniş uçuş ağımızı etkili bir şekilde gösteren ‘Flight Tracker’ uygulamasıyla interaktif kiosk alanında ‘Silver’ Ödül

Diğer 2018 ödülleri

 • APEX (Hava Yolu Yolcu Deneyimi Derneği) – 5 Yıldızlı Global Hava Yolu
 • Smarties Türkiye Ödülleri - “Beş Duyu ile Sınırları Aş” Filmi ile İnteraktif Mobil Video kategorisinde 1 Gümüş Ödül ve İnovasyon kategorisinde 1 Bronz Ödül
 • Global Traveler - Turkish Airlines Corporate Club, “En İyi Kurumsal Seyahat Programı”
 • Clio Awards - LEGO® emniyet filmi, Tiyatral kategoride altın ödül
 • The Design Air 2018 - “En İyi Yeni Üniforma”
 • Sürdürülebilirlik Politikaları ve Sıfır Atık Projesi'ne Destek ödülü
 • Küresel Donörler Forumu - Somali Yardım Kampanyası ile Yaratıcı İş Birliği Ödülü
 • Lovemarks, Mediacat-Ipsos - Türkiye’nin En Sevilen Markası
 • Brand Finance – “Avrupa’nın En Değerli 3. Hava Yolu Markası” ve “Türkiye’nin En Değerli Markası” Ödülleri
 • Felis Ödülleri; Yedi Felis, Yedi Başarı Ödülü:
 1. “85. Yıl Filmi” İle Seyahat, Ulaşım, Turizm, Görüntü Yönetmeni/Görsel Efekt Ve Yönetmen Kategorilerinde Üç Felis Ödülü,
 2. “Saygı Uçuşu” Filmi İle Seyahat, Ulaşım, Turizm Ve Etkinlik Kullanımı Kategorilerinde İki Felis Ödülü,
 3. “5 Senses With Dr. Öz” Filmi İle Prodüksiyon Tasarımı Kategorisinde Bir Felis Ödülü,
 4. San Francisco Ve Los Angeles “Taxi Top Geofencing” Projesi İle “Açık Hava/Ünite Araç Giydirme Kategorisinde Bir Felis Ödülü,
 5. “85. Yıl Filmi” İle Sanat Yönetimi, Müzik Ve Ses Tasarımı, Prodüksiyon Tasarımı, Dış Ses, En İyi Reklam Müziği Kategorilerinde Beş Başarı Ödülü,
 6. “The Cannes Lions Digital Billboard” Projesi'yle Seyahat, Ulaşım, Turizm Kategorisinde Bir Başarı Ödülü,
 7. “Handy” Projesi İle Dijital Platform Kullanan Doğrudan Pazarlama Aktiviteleri Kategorisinde Bir Başarı Ödülü.
 • Kristal Elma Ödülleri; 5 Kristal, 2 Gümüş, 1 Bronz Elma:
  1. “85. Yıl Filmi” İle En İyi Reklam Filmi Yapımı Ve En İyi Sanat Yönetimi Dalında İki Kristal Elma Ödülü,
  2. Film Ve Sinema - Turizm Ve Taşımacılık Kategorisinde Bronz Elma Ödülü,
  3. Barcelona-Londra-Torino Bilgi Yarışması Kampanyası İle Basın-Turizm Ve Taşımacılık Kategorisinde Gümüş Elma Ödülü,
  4. “Saygı Uçuşu Filmi” İle Medya/Medya Kullanımı/Özel Etkinlik Kullanımı Kategorisinde Gümüş Elma; Açıkhava/Büyük Ve Küçük Ölçek Ambient/Kurumsal İmaj Ve Sosyal Sorumluluk Kategorisinde Kristal Elma Ödülü,
  5. “Sosyal Uçuş Case Filmi” İle Dijital, Sosyal Medya Ve Aktivasyon/Sosyal Medya/Topluluk Yönetimi - Hizmet Kategorisinde Kristal Elma Ödülü,
  6. Film-TV Ve Sinema/Turizm Ve Taşımacılık Kategorisinde Kristal Elma Ödülü.

2017 ödülleri

Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi – LACP Spotlight Altın Ödülü

6 yıldır üst üste “Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Şirketi” seçilmemizin yanı sıra Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi tarafından da iletişim ve halkla ilişkiler alanındaki başarılarımıza hitaben ödüllendirildik.

LIMA Uluslararası Lisans Ödülleri - Batman v. Superman ile “En İyi Lisans Promosyonu” Ödülü

2017 LIMA Uluslararası Lisans Ödülleri’nin kazananları Licensing Expo’nun 23 Mayıs’ta Las Vegas’ta düzenlenen açılış gecesinde duyuruldu. 10 ülkeden 461 katılımcı arasından 125'inin aday gösterildiği etkinlikte LIMA Başkanı Charles Riotto, bu yılın kazananlarını “küresel endüstriden birinci sınıf lisans programları ve ürünleri” olarak tanımladı. Biz de Warner Bros’la iş birliği yaptığımız Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi promosyomuzla "En İyi Lisans Promosyonu" ödülüne layık görüldük.

Diğer 2017 ödülleri

 • Apex Yolcu Tercihi Ödülleri - “5 Yıldızlı Küresel Hava Yolu” Ödülü
 • Sürdürülebilir İş Ödülleri - Yakıt Tasarrufu Projesi ile Birincilik Ödülü
 • IMA İtalyan Misyon Ödülleri - “Afrika’ya bağlantı sunan “En İyi Kurumsal Hizmet Sağlayıcı Hava Yolu” Ödülü
 • Türkiye Bonds&Loans Ödülleri - Üç Kategoride Ödül
 • Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası - İnovasyon Dönüşümü Özel Ödülü ve İnovasyon Döngüsü kategorisinde ikincilik ödülü
 • Cannes Lions - Batman v Superman ile “En iyi Marka İşbirliği” Alanında Gümüş Aslan Ödülü
 • Epica Awards - Batman v Superman ile “En iyi Ürün Yerleştirme” Ödülü
 • Birinci Türkiye Altın Marka Ödülleri - “Yılın Hava Yolu Markası” Ödülü

2016 Ödülleri

Epica Awards - “Batman vs. Superman: Adaletin Şafağı” reklam filmine “Altın Ödül”

Dünyanın en önemli reklamcılık yarışmaları arasında yer alan Epica’dan, ‘Batman v. Superman’ reklam kampanyamızla altın ödül kazandık.. Ürün ve Ürün Yerleştirme kategorisinde Altın Epica’ya lâyık görülen ‘Batman v. Superman’ reklam kampanyamızla süper kahramanlar evreninde reel bir hava yolu şirketi olarak boy gösterdik. Kampanyamız, tüm dünyada 125 milyon haber getirisinin yanı sıra 30 milyon YouTube izleyicisine ulaşmıştı.

1987 yılından bu yana düzenlenen küresel Epica Ödülleri -Epica Awards-, reklam alanında jürisi yalnızca pazarlama ve iletişim uzmanlığı bulunan gazetecilerden oluşan tek yarışma olma özelliği ile tüm dünyada son derece prestijli addediliyor.

Diğer 2016 ödülleri

 • Air Transport News - “Airline of the Year”, “Cargo Airline of the Year” ve “MRO Company of the Year” Ödülleri

2015 ödülleri

 1. Ethical Boardroom Dergisi - “En İyi Kurumsal Yönetim” Ödülü
 2. World Finance Dergisi - Türkiye’de “En İyi Kurumsal Yönetime Sahip Şirket” Ödülü
 3. Investor Relations Dergisi - “Türkiye’nin En İyi Yatırımcı İlişkilerine Sahip Şirketi” Ödülü
 4. Air Cargo News Dergisi - Turkish Cargo’ya “Avrupa’nın En İyi Kargo Hava Yolu” Ödülü
 5. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği - “Kurumsal Ortaklık” Ödülü
 6. ABD Yeşil Bina Konseyi (USGBC) - Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. HABOM tesislerine “Leed (Leadership in Energy and Environmental Design- Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Gold Sertifikası”