Skip to main content

Bir bakışta Adıyaman


Arap Çölleri’ni kuzeyden bir ay şeklinde saran bereketli toprakların üzerinde yer alan Adıyaman, uygarlıklar boyunca ticaretin ve kültürün anavatanıydı. Coğrafi konum açısından önemli bir alanda bulunan şehir bu sebeple farklı kültürlere de ev sahipliği yaptı. Fırat ve Dicle nehirlerinin arasında, en verimli toprakların üzerine kurulan şehir çok sayıda tarihi, kültürel ve doğal yapıyı da bünyesinde barındırıyor. Özellikle dünyanın 8. harikası olan Nemrut kalıntıları şehirde en ilgi çeken tarihi yapılardan. Daha yakından bakmak için sizi uygarlığın bu eşsiz noktasına davet ediyoruz.

Adıyaman size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Doğa yürüyüşü Dağcılık Ekstrem sporlar Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Kahramanmaraş (183 km)
Malatya (121 km)
Şanlıurfa (177 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.65

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€10.12

Ocak
4,5 °C
Şubat
7 °C
Mart
10 °C
Nisan
14,5 °C
Mayis
20 °C
Haziran
25,5 °C
Temmuz
30 °C
Ağustos
30 °C
Eylül
25 °C
Ekim
18,5 °C
Kasım
11,5 °C
Aralık
6 °C

Adıyaman havalimanı ulaşım bilgileri

Havalimanı rehberini indir PDF

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Adıyaman şehir merkezine 11.00–16.00 saat aralığında yolcu servislerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 22 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 25 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 25 dakika

Havalimanından uzaklık: 22 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 60 TL’dir.

Ortalama taksi fiyatı: 60 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç