Skip to main content

Bir bakışta Ağrı


Tarih boyunca Orta Asya’dan Anadolu’ya geçiş kapısı görevini üstlenen Ağrı, uygarlıkların kültürel birikimlerinden nasibini almış bir şehir. Uygarlıklar Anadolu’ya geçerken Ağrı’ya yerleşip medeniyet kurmasalar da bıraktıkları tarihi kalıntılar Ağrı’yı önemli bir turizm merkezi haline getiriyor. Türkiye’ye bir de Ağrı Dağı’ndan, bulutların üzerinden bakmak istiyorsanız, bu güzel şehri daha yakından tanıma fırsatını kaçırmayın.

Ağrı size ne vadediyor:


Kayak Doğa yürüyüşü Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Muş (179 km)
Iğdır (143 km)
Van (293 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.51

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€11.35

Ocak
-8 °C
Şubat
-6 °C
Mart
1 °C
Nisan
9,5 °C
Mayis
14,5 °C
Haziran
19,5 °C
Temmuz
24 °C
Ağustos
24,5 °C
Eylül
19 °C
Ekim
10,5 °C
Kasım
3,5 °C
Aralık
-7 °C

Ağrı Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Ağrı şehir merkezine, belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 8 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 10 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 10 dakika

Havalimanından uzaklık: 8 km

TAKSİ:

Belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 25 Türk lirasıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 25 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç