Skip to main content

Bir bakışta Alanya


1960’lı yıllardan sonra Türkiye’de turizmin öncü ilçelerinden biri haline gelen Alanya, yalnızca Antalya’nın değil, Türkiye’nin güzelliğiyle ve imkânlarıyla önde gelen bir tatil beldesi! 70 km’yi aşan kıyı şeridi, bir yanda deniz bir yanda yeşil doğa ve eğlenceli günlük yaşamıyla Alanya yaz tatilleri için vazgeçilmez bir bölge. Hemen bir Alanya uçak bileti alarak bölgenin sıcacık kumlarında rahat bir soluk alabilir, kumsallardan sıkıldığınız anlarda Toros Dağları’ndaki yaylalara doğru bir gezintiye çıkabilirsiniz. Türkiye’nin bu eşsiz beldesi Alanya’yı gelin daha yakından tanıyalım. Ayrıca size ilham vermek adına “Yaz tatilinizi Antalya’da geçirmek için 10 neden” yazımızı da buraya bırakalım!

Alanya’yı bizimle keşfedin

Damlataş Mağarası, Hamaksia Antik Kenti, Kleopatra Plajı ve daha pek çok turist adresiyle ünlü Alanya, muhteşem bir seyahatin başlangıç noktası olabilir. Alanya uçak bileti alarak bu muhteşem ilçenin plajlarını, tarihi mekânlarını ve doğal güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz!

Yepyeni bir hikâye için: Şimdi bir Alanya uçak bileti alın

Türk Hava Yolları’nın Alanya uçuşları, direkt olarak İstanbul ve Ankara’da bulunan havalimanlarından, Antalya’daki Gazipaşa Alanya Havalimanına yapılmaktadır. Alanya uçak bileti fiyatları ve Alanya uçuşları için ihtiyacınız olan tüm detayları bu sayfanın devamından ya da “Uçak bileti” kısmından öğrenebilirsiniz.

Alanya size ne vadediyor:


Romantizm Yüzme Dalış Golf Ekstrem sporlar Plaj Sağlık ve dinlenme

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Mersin (241 km)
Isparta (293 km)
Muğla (435 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
10.5 °C
Şubat
12 °C
Mart
13.5 °C
Nisan
16.5 °C
Mayis
21 °C
Haziran
25.5 °C
Temmuz
29.5 °C
Ağustos
29 °C
Eylül
25.5 °C
Ekim
21 °C
Kasım
15.5 °C
Aralık
11.5 °C

Gazipaşa Alanya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Gazipaşa Alanya Havalimanı’ndan Alanya merkeze HAVAŞ otobüsleriyle ulaşmanız mümkün. Düzenli bir şekilde kalkan HAVAŞ otobüsleriyle yolculuk ortalama 1 saat sürer. HAVAŞ otobüsleri iç hat uçuşlarından 25 dakika sonra hareket eder. Bunların yanında, havalimanından Alanya Otobüs Terminali’ne giden servislere binip terminalden gitmek istediğiniz ilçenin otobüsüne binebilirsiniz.

Alanya ilçe merkezi ve Gazipaşa Alanya Havalimanı arasındaki mesafe yaklaşık 40 km.

Havalimanından ortalama süre: 60 dakika

Havalimanından uzaklık: 40 km

TAKSİ:

Toplu taşımaya alternatif olarak Gazipaşa Alanya Havalimanı’ndan 7/24 hizmet veren taksilere binerek ilçe merkezine ya da Antalya’nın diğer ilçelerine ulaşabilirsiniz. Taksiyle havalimanından ilçe merkezine ortalama 20 dakikada gitmeniz mümkün.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör

Sıkça Sorulan Sorular

• Alanya uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor? Detaylı bilgi

Türk Hava Yolları’nın Alanya uçuşları Gazipaşa Alanya Havalimanı’na düzenleniyor.

• Alanya uçuşları kaç saat sürüyor? Detaylı bilgi

-     İstanbul- Alanya uçuşu, 1 saat 15 dakika sürüyor.
-     Ankara- Alanya uçuşu, 1 saat 5 dakika sürüyor.
-     Oslo- Alanya uçuşu, 4 saat 20 dakika sürüyor.
-     Kopenhag- Alanya uçuşu 3 saat 45 dakika sürüyor.
-     Moskova- Alanya uçuşu 5 saat sürüyor.

• En uygun Alanya uçak bileti nasıl alınır? Detaylı bilgi

Avantajlı bir şekilde Alanya uçak bileti almak için özel tatil dönemleri haricinde, sonbahar ya da kış sezonunu tercih etmenizi öneririz. Sezon tercihi dışında, Türk Hava Yolları’nın dönemsel olarak sunduğu yurt içi ve yurt dışı uçak bileti kampanyalarını takip ederek Alanya uçak biletinizi çok daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.