Skip to main content

Bir bakışta Amasya


7 bin yıldan uzun tarihiyle Amasya krallıklara başkentlik yapmış, bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş ve şehzadelerin eğitimlerinde en önemli duraklardan biri olmuş. Yeşilırmak nehri kıyısında uzanan bu güzel şehir özellikle mimarisiyle dikkat çekiyor. Dünyanın en güzel misket elmasını bulabileceğiniz Amasya, doğal güzellikleri ve içinizi ısıtan tarihi dokusu ile nefes kesici bir atmosfere sahip. Türkiye’nin bu güzel şehrini daha yakından tanıma fırsatını kaçırmayın.

Amasya size ne vadediyor:


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Samsun (137 km)
Tokat (141 km)
Çorum (150 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.90

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€17.66

Ocak
2 °C
Şubat
5,5 °C
Mart
8 °C
Nisan
11,5 °C
Mayis
16 °C
Haziran
19,5 °C
Temmuz
22 °C
Ağustos
23,5 °C
Eylül
19 °C
Ekim
13 °C
Kasım
7,5 °C
Aralık
2 °C

Amasya havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Merzifon Havalimanı’ndan 60 km uzaklıkta bulunan Amasya şehir merkezine Dedem Tur otobüsleriyle 10 Türk lirası ödeyerek ulaşabilirsiniz. Havalimanından Amasya şehir merkezine olan yolculuğunuz yaklaşık 40-45 dakika sürer. Ayrıca Merzifon Havalimanı’ndan Erbaa ilçe merkezine ulaşmak için Hüseyin Çetiner Tur otobüslerini kullanabilirsiniz. Havalimanı ile Erbaa ilçe merkezi arasındaki uzaklık 130 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 2 saat sürer.

Havalimanından ortalama süre: 40–45 dakika

Havalimanından uzaklık: 60 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız Merzifon Havalimanı’nda bulunan taksilerle ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Merzifon ilçe merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 25 Türk lirasıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 25 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç