Skip to main content

Bir bakışta Balıkesir


Denizin içine dağılmış küçük 22 adasıyla doğal yaşamın hüküm sürdüğü Balıkesir en çok adaya sahip şehir unvanını taşıyor. Doğal güzelliğinin yanı sıra tarihiyle de dikkat çeken Balıkesir tam anlamıyla bir turizm cenneti. Homeros’un destanında İda olarak geçen Balıkesir aynı zamanda şifalı sularıyla da ünlü. Monoton şehir yaşamınıza ara verip bu oksijeni bol toprakları ziyaret ederek “nefes almak” istiyorsanız Balıkesir’i ziyaret etmeniz gereken yerler listesinde ön sıralara taşımanızı öneriyoruz.

Balıkesir size ne vadediyor:


Mutfak kültürü Tarih ve sanat Plaj Yüzme Sağlık ve dinlenme

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Bursa (177 km)
Çanakkale (161 km)
Manisa (132 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Balıkesir Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Edremit Koca Seyit Havalimanı’ndan 90 km uzaklıkta bulunan Balıkesir şehir merkezine toplu taşıma imkânı bulunmuyor. Edremit, Burhaniye ya da Ayvalık araçlarına binerek bu ilçelerden şehir merkezine aktarma yapabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: -

TAKSİ:

Havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle Balıkesir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak 90 km uzaklıktaki Balıkesir şehir merkezine taksiyle ulaşım ücretinin yaklaşık 200 Türk lirası olacağını hatırlatalım. Şehir merkezine taksiyle yolculuğunuz yaklaşık 1 saat sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 200 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör