Skip to main content

Bir bakışta Balıkesir


Denizin içine dağılmış küçük 22 adasıyla doğal yaşamın hüküm sürdüğü Balıkesir en çok adaya sahip şehir unvanını taşıyor. Doğal güzelliğinin yanı sıra tarihiyle de dikkat çeken Balıkesir tam anlamıyla bir turizm cenneti. Homeros’un destanında İda olarak geçen Balıkesir aynı zamanda şifalı sularıyla da ünlü. Monoton şehir yaşamınıza ara verip bu oksijeni bol toprakları ziyaret ederek “nefes almak” istiyorsanız Balıkesir’i ziyaret etmeniz gereken yerler listesinde ön sıralara taşımanızı öneriyoruz.

Balıkesir size ne vadediyor:


Mutfak kültürü Tarih ve sanat Plaj Yüzme Sağlık ve dinlenme

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Bursa (177 km)
Çanakkale (161 km)
Manisa (132 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.70

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€12.62

Balıkesir Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Edremit Koca Seyit Havalimanı’ndan 90 km uzaklıkta bulunan Balıkesir şehir merkezine toplu taşıma imkânı bulunmuyor. Edremit, Burhaniye ya da Ayvalık araçlarına binerek bu ilçelerden şehir merkezine aktarma yapabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: -

TAKSİ:

Havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle Balıkesir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak 90 km uzaklıktaki Balıkesir şehir merkezine taksiyle ulaşım ücretinin yaklaşık 200 Türk lirası olacağını hatırlatalım. Şehir merkezine taksiyle yolculuğunuz yaklaşık 1 saat sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 200 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç