Skip to main content

Bir bakışta Banjul


15. yüzyılda Portekizliler tarafından keşfedilmeden önce yaklaşık bin yıldır Banjul civarında yaşamın sürdüğüne inanılıyor. 19. yüzyılın başında İngilizlerin köle ticaretini durdurmak ve bölgede kontrolü sağlamak için bu alana yerleşmeye başladığı biliniyor. Fıstık ve palm yağı ticaretiyle ülke ekonomisine can veren Banjul, Atlas Okyanusu kıyısında keyifli vakit geçireceğiniz bir liman kasabası olabilir.

Banjul size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Yüzme Mutfak kültürü Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Serekunda (11 km)
Kaolack (95 km)
Ziguinchor (102 km)
PARA BİRİMİ
GMD

ÜLKE KODU
+220-42

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
€1,14

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€13

Banjul havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanıyla şehir merkezi arasında yaklaşık 30 km bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine oteller tarafından ayarlanan servislerle ve minibüslerle ulaşılabiliyor.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: 30 km

TAKSİ:

Banjul Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle de ulaşabilirsiniz. Havalimanından Banjul merkezine ulaşmanız yaklaşık 50 dakikayı bulabilir.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör