Skip to main content

Bir bakışta Barselona


Katalan dili ve kültürünün zenginleştirdiği tarihsel mirasa sahip Barselona’da gezilecek, görülecek çok yer var. Ünlü Katalan mimar Antoni Gaudí’yle özdeşleşen eserler kentin yıldızları. Halk arasında “bitmeyen kilise” olarak da anılan muhteşem Sagrada Família Kilisesi, görkemli mimarisi kadar göz alıcı iç mekânıyla da görülmeyi hak ediyor. Guell Parkı’nda bir defa daha Gaudí’nin hayal gücüne ve dehasına hayran olursunuz. La Rambla’da kentin nabzını tutup, başta Picasso Müzesi ve Miró Müzesi olmak üzere kentin sanat müzelerinde ruhunuzu doyurabilirsiniz. Barselona’da damak tadımıza uygun ne var diye düşünürseniz, Katalan mutfağıyla ünlü kentin yerel restoranlarını deneyerek unutulmaz lezzet keşifleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Barselona size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Romantizm Yüzme Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Tarragona (100 km)
Lleida (170 km)
Girona (118 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+34

ELEKTRİK ENERJİSİ
I, C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
8.9 °C
Şubat
9.4 °C
Mart
11.1 °C
Nisan
12.8 °C
Mayis
16.1 °C
Haziran
20 °C
Temmuz
23.3 °C
Ağustos
23.9 °C
Eylül
21.1 °C
Ekim
16.7 °C
Kasım
12.2 °C
Aralık
10 °C

Barselona Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Şehre 13 km uzaklıkta bulunan Barselona Havalimanı’ndan (BCN) şehir merkezine otobüsle gidilebiliyor. 1 ve 2 numaralı terminallerden Aerobus Express Shuttle ile 5,90 avro, 46 numaralı halk otobüsüyle de 2,15 avro ödeyerek yaklaşık 25-30 dakikada kent merkezine ulaşabilirsiniz. 00.15-05.00 saatleri arasında da gece otobüslerini kullanabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 25-30 dakika

Havalimanından uzaklık: 13 km

TAKSİ:

Barselona Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek isterseniz, Barcelona Airport Taxi araçlarıyla 2 numaralı terminalden 25 avro, 1 numaralı terminalden de yaklaşık 30 avro ödeyerek gidebilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 25-30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör