Skip to main content

Bir bakışta Batman


Batıdan doğuya kenti dolaşan Dicle Nehri ve 4 binden fazla mağara, Batman’ı dünyada ender bulunabilecek doğa harikası bir yer haline getiriyor. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kent, Türkiye’nin en önemli kazı alanına sahip. Batman’ın ilçesi olan Hasankeyf birçok medeniyetin tarihine tanık olmanızı sağlayacak. Tarihin ve doğanın büyüleyici çağrısına kulak verin. Batman uçağımız kalkışa hazır!

Batman size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa yürüyüşü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Siirt (121 km)
Diyarbakır (126 km)
Mardin (172 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
2.7 °C
Şubat
5 °C
Mart
9.6 °C
Nisan
14.6 °C
Mayis
19.8 °C
Haziran
26.7 °C
Temmuz
31.2 °C
Ağustos
30.2 °C
Eylül
24.9 °C
Ekim
17.7 °C
Kasım
9.8 °C
Aralık
4.5 °C

Batman havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından şehir merkezine belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca uçağın kalkış saatinden bir buçuk saat önce, havalimanı ve şehir merkezi arasında sefer yapan belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 5 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 10 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 10 dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör