Skip to main content

Bir bakışta Belgrad


Tarih boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapan kent, bu yüzden defalarca yıkılıp yeniden inşa edilmiş. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan ve tarihi açıdan oldukça önemli olan Belgrad’ın, günümüzde popüler bir turizm merkezi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kent, doğal güzelliklerinin yanı sıra mimari ve tarihi açıdan önemli yapılarıyla da ön plana çıkıyor. Avrupa’nın bu eski ve eşsiz kentini daha yakından tanıma fırsatını kaçırmayın.

Belgrad size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Doğa ve vahşi yaşam Kayak Doğa yürüyüşü Orman

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Novi Sad (94 km)
Zrenjanin (83 km)
Smederevo (54 km)
PARA BİRİMİ
Sırp dinarı (RSD)

ÜLKE KODU
+381

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
0.6 °C
Şubat
3.3 °C
Mart
7.8 °C
Nisan
12.8 °C
Mayis
17.2 °C
Haziran
20 °C
Temmuz
21.7 °C
Ağustos
21.7 °C
Eylül
18.3 °C
Ekim
13.3 °C
Kasım
7.8 °C
Aralık
2.8 °C

Belgrad havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Belgrad şehir merkezi Nikola Tesla Havalimanı’ndan 18 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından 72 numaralı otobüsle şehir merkezindeki Republic Meydanı’na, A1 numaralı otobüsle Slavija Meydanı’na ulaşabilirsiniz. Otobüs biletlerini otobüsün içinde satın alabilir; 72 numaralı otobüs için 150 Sırbistan dinarı, A1 numaralı otobüs için 400 Sırbistan dinarı ödersiniz. Havalimanından şehir merkezine olan yolculuğunuz yaklaşık 40 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 40 dakika

Havalimanından uzaklık: 18 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanındaki taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli yaklaşık 2200 Sırbistan dinarıdır ve yolculuğunuz ortalama 15 dakika sürer. Taksimetrenin açık olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Ortalama taksi fiyatı: 2200 Sırp dinarı

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör