Skip to main content

Bir bakışta Bingöl


Doğu Anadolu Bölgesi’nin yukarı Fırat bölümünde yer alan Bingöl yüksek platolarla çevrili. Kentin birkaç bölgesi dışında neredeyse tamamı dağlık olan Bingöl, kayak turizmi için de oldukça elverişli. Yaylaları, ormanları, doğal güzellikleri ve mesire yerleriyle her mevsim ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Sizi Doğu Anadolu’nun eşsiz şehri Bingöl’ü daha yakından tanımaya çağırıyoruz.

Bingöl size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Kayak Orman

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Muş (172 km)
Elazığ (186 km)
Diyarbakır (183 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.26

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€10.09

Ocak
-6 °C
Şubat
-2,5 °C
Mart
4,5 °C
Nisan
11,5 °C
Mayis
16 °C
Haziran
21 °C
Temmuz
26,5 °C
Ağustos
27 °C
Eylül
21 °C
Ekim
13,5 °C
Kasım
6 °C
Aralık
-3,5 °C

Bingöl Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için yolcu servislerini kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 11 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 25 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 25 dakika

Havalimanından uzaklık: 11 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 20 Türk lirasıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 20 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç