Skip to main content

Bir bakışta Bodrum


Antikçağ’da Halikarnassos olarak bilinen Bodrum, sevimli beyaz evleriyle iç içe görkemli bir tarih barındırıyor. Üstelik Dünyanın Yedi Harikası sıfatıyla anılan eserlerden biri olan Kral Mausolos’un anıt-mezarına da ev sahipliği yapmış. Yine de Bodrum’un en güzeli, Ortaçağ’da inşa edilen Bodrum Kalesi.

Kalede yer alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmek Bodrum’da yapılacak en önemli kültür sanat etkinliklerinden biri. Bodrum uçak bileti alarak isterseniz sakin koylarda mavinin her tonunun peşine düşebilir, isterseniz görkemli geçmişin kalıntılarını ziyaret edebilir ya da yeşille mavini buluştuğu kıyıları keşfe çıkabilirsiniz. Geziniz boyunca bırakın Halikarnas Balıkçısı’nın (Cevat Şakir Kabaağaçlı) dizeleri size eşlik etsin:

"Merhaba! Yokuş başına geldiğinde Bodrum'u göreceksin
Sanma ki geldiğin gibi gideceksin
Senden öncekiler de böyleydiler
Akıllarını hep Bodrum'da bırakıp gittiler"

Bodrum’u bizimle keşfedin

Muhteşem koyların, plajların ve huzurlu Ege kültürünün beşiği olan Bodrum, tatiller için vazgeçilmez bir rota. Üstelik Bodrum uçak bileti alarak sadece turkuaz berrak denizin tadını çıkarmakla kalmaz; Bodrum Kalesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Aya Nikola Kilisesi, Zeki Müren Sanat Müzesi ve Gümüşlük, Yalıkavak ya da Turgutreis gibi ilçeleri ziyaret edebilirsiniz. Bodrum koy ve plajlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için “Deniz-kum-güneş: Bodrum plajları ve koyları” yazısına göz atabilirsiniz.

Yepyeni bir hikâye için: Şimdi bir Bodrum uçak bileti alın

Türk Hava Yolları’nın Bodrum uçuşları, direkt olarak İstanbul ve Ankara’da bulunan havalimanlarından, Bodrum’daki Milas Bodrum Havalimanına yapılmaktadır. Bodrum uçak bileti fiyatları ve Bodrum uçuşları için ihtiyacınız olan tüm detayları bu sayfanın devamından ya da “Uçak bileti” kısmından öğrenebilirsiniz.

Bodrum size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Romantizm Yüzme Dalış Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Aydın (133 km)
Denizli (114 km)
Antalya (304 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
11.3 °C
Şubat
11.6 °C
Mart
13.4 °C
Nisan
15.7 °C
Mayis
19.4 °C
Haziran
23.5 °C
Temmuz
25.9 °C
Ağustos
26.3 °C
Eylül
23.6 °C
Ekim
20.1 °C
Kasım
16.5 °C
Aralık
13 °C

Bodrum Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum merkeze HAVAŞ otobüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Başka belde ve ilçelere gitmek için de yine HAVAŞ otobüslerini kullanarak Bodrum Otogarı’na gidebilir, buradan ilçelere giden minibüs ya da otobüslere binebilirsiniz. Ayrıca Milas Bodrum Havalimanı’nda yaşanan yoğunluk nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesi de MUTTAŞ otobüsleriyle yolcu taşıyor. MUTTAŞ’ın gerçekleştirdği yolculuklarda, Milas-Bodrum havalimanı otobüs hattı, haftanın her günü 06.30-24.00 arası, farklı saatlerde hareket ediyor

Milas Bodrum Havalimanı ve Bodrum ilçe merkezi arasındaki mesafe ortalama 36 km. HAVAŞ otobüsleriyle Bodrum merkeze yaklaşık 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 45 dakika

Havalimanından uzaklık: 36 km

TAKSİ:

Bodrum Milas Havalimanı’ndan Bodrum merkeze 7/24 hizmet veren taksilerle de ulaşabilirsiniz. Taksiyle yolculuğunuz ortalama 40 dakika kadar sürer. Gümüşlük, Yalıkavak ve Turgutreis ilçelerine de ortalama 1 saatte gidebilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör

Sıkça Sorulan Sorular

1- Bodrum uçuşları hangi havalimanlarına düzenleniyor? Detaylı bilgi

Türk Hava Yolları’nın Bodrum uçuşları Milas Bodrum Havalimanı üzerinden yapılmaktadır.

2- Bodrum uçuşları kaç saat sürüyor? Detaylı bilgi

-   İstanbul - Bodrum uçuşu, 1 saat 15 dakika sürüyor.
-   Ankara - Bodrum uçuşu, 1 saat 15 dakika sürüyor.
-   Londra - Bodrum uçuşu, 4 saat sürüyor.
-   Berlin - Bodrum uçuşu, 3 saat 15 dakika sürüyor.
-   Moskova - Bodrum uçuşu, 5 saat sürüyor.
-   Beyrut - Bodrum uçuşu, 1 saat 30 dakika sürüyor.
-   Kuveyt - Bodrum uçuşu, 1 saat 15 dakika sürüyor.

3- En uygun Bodrum uçak bileti nasıl alınır? Detaylı bilgi

En uygun fiyatlarla Bodrum uçak bileti almak için özel tatil dönemleri haricinde, sonbahar ya da kış aylarını tercih etmenizi öneririz. Üstelik Türk Hava Yolları’nın dönemsel olarak sunduğu yurt içi ve yurt dışı uçak bileti kampanyalarını takip ederek Bodrum uçak biletinizi çok daha avantajlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

4- Bodrum’dan direkt olarak uçulan en popüler noktalar hangileri? Detaylı bilgi