Skip to main content

Bir bakışta Budapeşte


Budapeşte’deki gezinize Buda Kalesi’nde kentin görkemli tarihini barındıran sarayı gezerek ve kaleden Tuna Nehri’ni seyrederek başlayabilirsiniz. Buda ile Peşte'yi birbirine bağlayan ilk köprü olma özelliğini taşıyan Zincirli Köprü'den geçerken hangi yöne doğru giderseniz gidin, bilin ki kentin en güzel manzaralarıyla tanışmak üzeresiniz. Dünyanın en büyük üçüncü parlamento binası olan Macaristan Parlamento Binası, kentin mücevherleri olan müzeler ve galeriler, hayranlık uyandıran manzarasıyla Aziz Stephanus Bazilikası, sanat eserleriyle donatılmış meydanlar ve kentin ünlü caddeleri Budapeşte’nin unutulmaz güzelliklerinden birkaçı.

Budapeşte size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Romantizm Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Szolnok (111 km)
Esztergom (47 km)
Györ (121 km)
PARA BİRİMİ
Macar forinti (HUF)

ÜLKE KODU
+36

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€1.25

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€25.97

Ocak
-1,1 °C
Şubat
1,7 °C
Mart
6,1 °C
Nisan
11,1 °C
Mayis
16,1 °C
Haziran
18,9 °C
Temmuz
21,1 °C
Ağustos
20,6 °C
Eylül
16,7 °C
Ekim
11,7 °C
Kasım
5 °C
Aralık
0,6 °C

Budapeşte Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı’ndan (BUD) 25 km uzaklıkta olan kent merkezine Express Shuttle isimli otobüsler ve halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. 24 saat çalışan Express Shuttle otobüsleriyle 10 avro karşılığında, yaklaşık 30 dakikada kent merkezine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda 200E numaralı halk otobüsünü kullanarak, 23.00’e kadar 2. Terminalden kent merkezine gidebilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 25 km

TAKSİ:

Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle ulaşım oldukça kolay. Taksiyle yapacağınız bu yolculuk yaklaşık olarak 22 avro tutuyor. Bu ulaşım için havalimanının Fötaxi adı verilen resmi taksilerini kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

Ortalama taksi fiyatı: 20 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç