Skip to main content

Bir bakışta Çanakkale


Kıyılarıyla iki kıtayı birleştiren, Ege ve Marmara denizlerini birbirine bağlayan kent, tarihte oldukça önemli bir yere sahip. Çanakkale yalnız Türkiye’nin değil, birçok uygarlığın tarihine ışık tutan bir kent. Çanakkale’nin antik kentlerinde kaybolup eşsiz doğaya sahip adalarında huzurlu yolculuklara çıkabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinden ziyaretçilerini ağırlayan Çanakkale unutamayacağınız zamanlar geçirmeniz için sizi bekliyor.

Çanakkale size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Yüzme Dalış Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Balıkesir (152 km)
Tekirdağ (246 km)
İzmir (288 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
6.1 °C
Şubat
6.7 °C
Mart
8.3 °C
Nisan
12.8 °C
Mayis
17.8 °C
Haziran
21.7 °C
Temmuz
24.4 °C
Ağustos
24.4 °C
Eylül
21.1 °C
Ekim
16.1 °C
Kasım
12.2 °C
Aralık
8.3 °C

Çanakkale Havalimanı

TOPLU TAŞIMA:

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine, belediyeye ait halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Çanakkale Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 5 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 15 TL’dir.

Ortalama taksi fiyatı: 15 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör