Skip to main content

Bir bakışta Denizli


Anadolu'yu kuzey ve batıdan bölen kervan yolları üzerinde bulunan Denizli; antik kentleri, höyükleri, kaplıcaları ve travertenleriyle Türkiye’nin görülmesi gereken yerlerinden biri. Kentin pek çok yerinde karşınıza çıkan horoz heykelleri sizi şaşırtmasın, çünkü Denizli horozları Türkiye’de oldukça ünlü. Travertenleriyle ünlü Pamukkale (Hierapolis), tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan hanlar ve kervansaraylar, antik kentler ve müzeler Denizli'yi turizm için oldukça cazip bir kent haline getiriyor.

Denizli size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Ekstrem sporlar Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Aydın (105 km)
Manisa (215 km)
Uşak (160 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
3.5 °C
Şubat
6.5 °C
Mart
8.5 °C
Nisan
12 °C
Mayis
16 °C
Haziran
20.5 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
24.5 °C
Eylül
20 °C
Ekim
14 °C
Kasım
8.5 °C
Aralık
4 °C

Denizli Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Denizli şehir merkezine Baytur firmasına ait yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı yolcu servisleri uçak inişinde yolcu çıkışı tamamlandığında hareket eder. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 65 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 60 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 60 dakika

Havalimanından uzaklık: 65 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren havalimanı taksi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın kişi başı ücreti şehre uzaklıktan dolayı 3 kişilik ulaşımlarda 30 TL, tek kişilik ulaşımlarda ücret 90 TL’dir.

Ortalama taksi fiyatı: 30-90 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör