Skip to main content

Bir bakışta Denizli


Anadolu'yu kuzey ve batıdan bölen kervan yolları üzerinde bulunan Denizli; antik kentleri, höyükleri, kaplıcaları ve travertenleriyle Türkiye’nin görülmesi gereken yerlerinden biri. Kentin pek çok yerinde karşınıza çıkan horoz heykelleri sizi şaşırtmasın, çünkü Denizli horozları Türkiye’de oldukça ünlü. Travertenleriyle ünlü Pamukkale (Hierapolis), tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan hanlar ve kervansaraylar, antik kentler ve müzeler Denizli'yi turizm için oldukça cazip bir kent haline getiriyor.

Denizli size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Ekstrem sporlar Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Aydın (105 km)
Manisa (215 km)
Uşak (160 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.77

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€15.14

Ocak
3,5 °C
Şubat
6,5 °C
Mart
8,5 °C
Nisan
12 °C
Mayis
16 °C
Haziran
20,5 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
24,5 °C
Eylül
20 °C
Ekim
14 °C
Kasım
8,5 °C
Aralık
4 °C

Denizli Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Denizli şehir merkezine Baytur firmasına ait yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı yolcu servisleri uçak inişinde yolcu çıkışı tamamlandığında hareket eder. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 65 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 60 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 60 dakika

Havalimanından uzaklık: 65 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren havalimanı taksi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın kişi başı ücreti şehre uzaklıktan dolayı 3 kişilik ulaşımlarda 30 TL, tek kişilik ulaşımlarda ücret 90 TL’dir.

Ortalama taksi fiyatı: 30-90 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç