Skip to main content

Bir bakışta Dublin


Tarihi zenginliği ve doğa güzellikleriyle dikkat çeken Dublin’i yürüyerek gezmek en güzeli. Aziz Patrick Parkı ve Merrion Meydanı, Dublin’de görmeniz gereken açık alanların başında geliyor. İrlanda’nın eski üniversitesi Trinity College’de bulunan Eski Kütüphane’ye zaman ayırırsanız muhteşem ana salonu ve tarihi el yazmalarını görebilirsiniz. Müze gezmeyi seviyorsanız Dublin tam size göre. İrlanda Ulusal Arkeoloji Müzesi, Ulusal Galeri, Yazarlar Müzesi, Jeanie Johnston Gemisi ve daha pek çok müze kentin görkemli geçmişini gözler önüne seriyor. Alışveriş ve yemek için Grafton Caddesi sizleri bekliyor. Burada yerel lezzetleri keşfedebilir, alışveriş yapabilir ve Dublin sakinlerinin günlük yaşamını izleyebilirsiniz.

Dublin size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Wicklow (50 km)
Tullamore (101 km)
Drogheda (49 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+353

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
5.6 °C
Şubat
5.6 °C
Mart
6.7 °C
Nisan
8.3 °C
Mayis
10.6 °C
Haziran
13.3 °C
Temmuz
15.6 °C
Ağustos
15 °C
Eylül
13.3 °C
Ekim
11.1 °C
Kasım
7.2 °C
Aralık
6.1 °C

Dublin Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Dublin Havalimanı Terminal-1 ve Terminal-2'den şehir merkezine (O'Connell Caddesi / St. Stephen's Green) havalimanı yolcu otobüsleri ile 20 dakikada ulaşabilirsiniz. İrlanda adasındaki üç ana şehre (Cork - Belfast - Galway) her saat başında servisler kalkar.

Rezervasyon için: https://www.aircoach.ie/

Discount Code: ACTA10

Havalimanından ortalama süre: 20-30 dakika

Havalimanından uzaklık: 12 km

TAKSİ:

Dublin Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek isterseniz,10-15 dakika süren bu yolculuk için 20 ile 30 avro arasında bir fiyat ödemeniz gerekir.

Ortalama taksi fiyatı: 20-30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör