Skip to main content

Bir bakışta Dublin


Tarihi zenginliği ve doğa güzellikleriyle dikkat çeken Dublin’i yürüyerek gezmek en güzeli. Aziz Patrick Parkı ve Merrion Meydanı, Dublin’de görmeniz gereken açık alanların başında geliyor. İrlanda’nın eski üniversitesi Trinity College’de bulunan Eski Kütüphane’ye zaman ayırırsanız muhteşem ana salonu ve tarihi el yazmalarını görebilirsiniz. Müze gezmeyi seviyorsanız Dublin tam size göre. İrlanda Ulusal Arkeoloji Müzesi, Ulusal Galeri, Yazarlar Müzesi, Jeanie Johnston Gemisi ve daha pek çok müze kentin görkemli geçmişini gözler önüne seriyor. Alışveriş ve yemek için Grafton Caddesi sizleri bekliyor. Burada yerel lezzetleri keşfedebilir, alışveriş yapabilir ve Dublin sakinlerinin günlük yaşamını izleyebilirsiniz.

Dublin size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Wicklow (50 km)
Tullamore (101 km)
Drogheda (49 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+353

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
€2.88

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€60.00

Ocak
5,6 °C
Şubat
5,6 °C
Mart
6,7 °C
Nisan
8,3 °C
Mayis
10,6 °C
Haziran
13,3 °C
Temmuz
15,6 °C
Ağustos
15 °C
Eylül
13,3 °C
Ekim
11,1 °C
Kasım
7,2 °C
Aralık
6,1 °C

Dublin Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Dublin Havalimanı Terminal-1 ve Terminal-2'den şehir merkezine (O'Connell Caddesi / St. Stephen's Green) havalimanı yolcu otobüsleri ile 20 dakikada ulaşabilirsiniz. İrlanda adasındaki üç ana şehre (Cork - Belfast - Galway) her saat başında servisler kalkar.

Rezervasyon için: https://www.aircoach.ie/

Discount Code: ACTA10

Havalimanından ortalama süre: 20-30 dakika

Havalimanından uzaklık: 12 km

TAKSİ:

Dublin Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek isterseniz,10-15 dakika süren bu yolculuk için 20 ile 30 avro arasında bir fiyat ödemeniz gerekir.

Ortalama taksi fiyatı: 20-30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç