Skip to main content

Bir bakışta Iğdır


Kuzeyinden Aras Irmağı geçen Iğdır Ovası, iklimsel özellikleri sayesinde hemen her türden tarım ve hayvancılık etkinliğinin merkezi konumunda. Topraklardaki verimin yanı sıra Türkiye’nin en yüksek noktası Ağrı Dağı, gözde bir turistik adres olarak öne çıkıyor. Tarihi İpek Yolu’nun duraklarından biri olan Iğdır, doğası ve tarihi dokusuyla sizi büyüleyecek!

Iğdır size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Dağ Dağcılık

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Ağrı (155 km)
Kars (155 km)
Van (223 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
7 °C
Şubat
9 °C
Mart
10 °C
Nisan
13.5 °C
Mayis
18.5 °C
Haziran
22.5 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
25.5 °C
Eylül
22 °C
Ekim
16.5 °C
Kasım
12.5 °C
Aralık
8 °C

Iğdır Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Iğdır şehir merkezine ve Doğubayazıt ilçe merkezine yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile Iğdır şehir merkezi arasındaki uzaklık 18 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer. Havalimanı ile Doğubayazıt ilçe merkezi arasındaki uzaklık 70 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 60 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 18 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında uçuş saatlerinde hizmet veren taksilerle şehir merkezine ve Doğubayazıt’a ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: N/A

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör