Skip to main content

Bir bakışta Iğdır


Kuzeyinden Aras Irmağı geçen Iğdır Ovası, iklimsel özellikleri sayesinde hemen her türden tarım ve hayvancılık etkinliğinin merkezi konumunda. Topraklardaki verimin yanı sıra Türkiye’nin en yüksek noktası Ağrı Dağı, gözde bir turistik adres olarak öne çıkıyor. Tarihi İpek Yolu’nun duraklarından biri olan Iğdır, doğası ve tarihi dokusuyla sizi büyüleyecek!

Iğdır size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Dağ Dağcılık

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Ağrı (155 km)
Kars (155 km)
Van (223 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.51

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€11.35

Ocak
7 °C
Şubat
9 °C
Mart
10 °C
Nisan
13,5 °C
Mayis
18,5 °C
Haziran
22,5 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
25,5 °C
Eylül
22 °C
Ekim
16,5 °C
Kasım
12,5 °C
Aralık
8 °C

Iğdır Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Iğdır şehir merkezine ve Doğubayazıt ilçe merkezine yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile Iğdır şehir merkezi arasındaki uzaklık 18 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer. Havalimanı ile Doğubayazıt ilçe merkezi arasındaki uzaklık 70 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 60 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 18 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında uçuş saatlerinde hizmet veren taksilerle şehir merkezine ve Doğubayazıt’a ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: N/A

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç