Skip to main content

Bir bakışta Isparta


Türkiye'nin güneybatısında yer alan şehir Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerinin kesiştiği Göller Bölgesi adı verilen noktada bulunuyor. Bölge coğrafyası Eğirdir, Kovada ve Gölcük gölleri; Kovada, Kızıldağı Milli Park alanları ve daha onlarca doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor. Tarımın öne çıktığı kent, Türkiye’nin gül ve gülyağı üretim merkezi. Üretilen gülyağı başta Fransa olmak üzere birçok Avrupa ülkesiyle ABD ve Ortadoğu’ya satılıyor. Anadolu’nun ilginç duraklarından biri olan Isparta huzur ve aynı zamanda doğa, tarih, kültür dolu bir tatil isteyenler için doğru nokta.

Isparta size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Kayak Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Konya (153 km)
Antalya (188 km)
Burdur (164 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
2.2 °C
Şubat
3.3 °C
Mart
6.1 °C
Nisan
10.6 °C
Mayis
15 °C
Haziran
18.9 °C
Temmuz
22.2 °C
Ağustos
22.2 °C
Eylül
18.3 °C
Ekim
13.3 °C
Kasım
7.8 °C
Aralık
3.9 °C

Isparta Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Burdur şehir merkezine Joker Turizm tarafından düzenlenen yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. Yolcu servisleri uçağın iniş saatinden 25 dakika sonra hareket eder. Yolcu servisleriyle Burdur şehir merkezine ulaşımın bedeli 14 Türk lirasıdır ve yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer. Ayrıca havalimanından Isparta şehir merkezine ulaşmak için uçağın iniş saatinden 25 dakika sonra hareket eden, Isparta Belediyesi’ne ait yolcu servislerini 2 Türk lirası ödeyerek kullanabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 35 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında bulunan taksileri kullanabilirsiniz. Isparta ve Burdur şehir merkezlerine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 140 Türk lirasıdır ve yolculuğunuz yaklaşık 25 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 140 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör