Skip to main content

Bir bakışta Kahire


Kahire’de Antikçağ, Arap, Memluk, Osmanlı, İngiliz kültürlerinin izlerini sürebileceğiniz pek çok anıt ve eser bulunuyor. Mısır’daki Giza piramitlerinden Keops Piramidi, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan ve Antikçağ’dan günümüze kadar zarar görmeden ayakta kalmayı başaran tek yapı. Piramitleri beklercesine yanı başlarında duran Büyük Sfenks, Kahire Müzesi’ni dolduran mumyalar, firavun mezarı buluntuları ve merak uyandıran efsaneler… Hepsi Kahire gezilerinin en unutulmaz anlarını oluşturuyor. Nil Nehri’nin çöle hayat vererek bu toprakları nasıl yaşanabilir kıldığına tanık olabileceğiniz kentte, yerel lezzetleri de denemek gerektiğini unutmayın.

Kahire size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Doğa yürüyüşü Plaj Çöl

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Giza (5 km)
Suez (141 km)
Helwan (31 km)
PARA BİRİMİ
Egyptian Pound (EGP)

ÜLKE KODU
+20

ELEKTRİK ENERJİSİ
C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
13.9 °C
Şubat
15 °C
Mart
17.8 °C
Nisan
21.7 °C
Mayis
25 °C
Haziran
27.8 °C
Temmuz
28.3 °C
Ağustos
27.8 °C
Eylül
26.7 °C
Ekim
23.9 °C
Kasım
19.4 °C
Aralık
15 °C

Kahire Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan (CAI) 22 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine otobüsle gidilebiliyor. 1 ve 3 numaralı terminallerin önündeki yolcu servis otobüsleriyle araçlarıyla yaklaşık olarak 4,5 avro ödeyerek kent merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 40-50 dakika

Havalimanından uzaklık: 22 km

TAKSİ:

Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle gitmek için, gideceğiniz noktaya ve pazarlığa bağlı olarak 7-12 avro arasında ücret ödemeniz gerekiyor. Şehir merkezine taksiyle yolculuğunuz yaklaşık 40 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 7-12 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör