Skip to main content

Bir bakışta Kars


Anadolu'nun en doğusunda, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan şehir M.Ö. 9000-8000 yıllarından, Cilalı Taş Devri’nden itibaren yaşayan bir yerleşim bölgesi. Çok sayıda kültürel ve tarihi yapıyı bünyesinde barındıran Kars özellikle balı ve peyniriyle dünya literatürüne girmeyi başaran bir kent. Bir sınır kenti olması sebebiyle Doğu Anadolu ve Kafkaslara ait birçok kültürel öğeyi bir arada keşfedebileceğiniz Kars’a daha yakından bakalım…

Kars size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Dağcılık Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Ardahan (93 km)
Ağrı (238 km)
Erzurum (215 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.52

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€11.37

Ocak
-10 °C
Şubat
-8,3 °C
Mart
-2,8 °C
Nisan
5,6 °C
Mayis
10 °C
Haziran
13,3 °C
Temmuz
17,2 °C
Ağustos
17,2 °C
Eylül
13,3 °C
Ekim
6,7 °C
Kasım
1,1 °C
Aralık
-5,6 °C

Kars Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Kars şehir merkezine, belediye servisleriyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca uçağın iniş saatlerine bağlı olarak havalimanından Ardahan şehir merkezine sefer düzenleyen yolcu servislerini de kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 7 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 10 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 10 dakika

Havalimanından uzaklık: 7 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında sefer saatlerinde hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 35 Türk lirasıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 35 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç