Skip to main content

Bir bakışta Kastamonu


Batı Karadeniz bölgesinde bulunan ve sırtını İç Anadolu’ya dayamış bir deniz kenti olan şehir Frig, Lydia, Pers, Helen, Pontus ve Roma Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar gelen bir kültürel birikime sahip. Kent merkezinin kuzeyinde denize paralel uzanan Küre ve güneydeki Ilgaz dağlarıysa bölge doğasının en görkemli zirveleri. Şehir topraklarının % 60’tan fazlasının orman olduğunu da göz önünde bulundursanız, cenneti Kastamonu’da bulabilirsiniz.

Kastamonu size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Kayak Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Sinop (123 km)
Bartın (170 km)
Karabük (105 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.77

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€17.68

Ocak
-1,1 °C
Şubat
1,7 °C
Mart
5,6 °C
Nisan
10 °C
Mayis
13,9 °C
Haziran
17,2 °C
Temmuz
19,4 °C
Ağustos
19,4 °C
Eylül
16,1 °C
Ekim
11,1 °C
Kasım
6,1 °C
Aralık
1,7 °C

Kastamonu Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Kastamonu şehir merkezine, uçak inişinde yolcu çıkışı tamamlandıktan sonra hareket eden yolcu servisini kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca her gün uçağın kalkış saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket eden yolcu servisi ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 15 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 45 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 45 dakika

Havalimanından uzaklık: 15 km

TAKSİ:

Yolcu servisini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 40 TL’dir.

Ortalama taksi fiyatı: 40 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç