Skip to main content

Bir bakışta Kopenhag


Dünyanın en yaşanılası şehirleri listelerinde hep üst sıralarda yer alan Kopenhag’da, diğer dünya metropollerindeki gibi her din, dil ve ırktan insanın eşsiz uyumu hissediliyor. Şehrin yeşil ve ferah meydanlarındaki sokak performanslarından sinemaya, müzikten edebiyata, her dilden ve kültürden etkinlik, ziyaretçilerini bambaşka âlemlere götürüyor. İskandinav mutfağını Avrupa'nın klasikleşmiş tatlarıyla birleştiren restoranlar, özellikle deniz ürünlerinden hoşlananlara unutulmaz anılar vaat ediyor. Sanat tarihinin her akımını yansıtan saraylar, parklar, heykeller ve mimari yapılarsa şehrin diğer zenginlikleri olarak gezginlerde hayranlık uyandırıyor. Kuşkusuz Kopenhag’ı keşfetmenin en keyifli yolu yürümek. Ancak kentin her yerinde görebileceğiniz Kopenhag Şehir Bisikletleri de şehri keşfetmenin bir diğer keyifli seçeneği. Ne şekilde olursa olsun kendinizi Kopenhag’ın sokaklarına bırakın, bu kentte unutulmaz anılarla dolu bir gezi sizleri bekliyor.

Kopenhag size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Romantizm Doğa yürüyüşü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Helsinborg (109 km)
Malmö (44 km)
Koge (45 km)
PARA BİRİMİ
Danimarka kronu (DKK)

ÜLKE KODU
+45

ELEKTRİK ENERJİSİ
K, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€4.71

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€80.67

Ocak
1,1 °C
Şubat
1,5 °C
Mart
2,8 °C
Nisan
6,1 °C
Mayis
11,7 °C
Haziran
15 °C
Temmuz
16,7 °C
Ağustos
16,7 °C
Eylül
13,3 °C
Ekim
9,4 °C
Kasım
5 °C
Aralık
2,2 °C

Kopenhag Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Kopenhag Havalimanı’ndan 8 km uzaklıkta olan (CPH) kent merkezine ulaşım, tren veya metro kullanarak gerçekleştirilebiliyor. Kentin farklı yerlerine giden tren ve metro seferleri her saatte belirli aralıklarla yapılıyor. Fiyatı 5 avro olan bu yolculuk, gitmek istediğiniz noktaya bağlı olarak 15-20 dakika sürüyor.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 8 km

TAKSİ:

Kopenhag Havalimanı’ndan kent merkezine taksiler trafiğe bağlı olarak 20 dakikada ulaşıyor. Bu yolculuk için yaklaşık olarak 35 avro ödemek gerekiyor.

Ortalama taksi fiyatı: 35 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç