Skip to main content

Bir bakışta Madrid


Kent dünyaca ünlü Prado Müzesi’ni barındırmasının yanı sıra, daha pek çok sanat müzesine de ev sahipliği yapıyor. Aslında Madrid’de sanat her yerde; sokaklarda, kubbelerde, parklarda hatta leziz İspanyol yemeklerinde. Madrid, caddeleri süsleyen gösterişli binalarıyla, zevkli meydanlarıyla ve modern, keyifli bir yeri gezerken soluklanmanız için size huzur dolu ortam sunan bahçeleriyle birden fazla ziyareti hak eden bir kent.

Madrid size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Toledo (72 km)
Avila (133 km)
Cuenca (166 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+34

ELEKTRİK ENERJİSİ
I, C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€1.78

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€45.00

Ocak
5.6 °C
Şubat
7.2 °C
Mart
9.4 °C
Nisan
11.7 °C
Mayis
15.6 °C
Haziran
20.6 °C
Temmuz
24.4 °C
Ağustos
24.4 °C
Eylül
20.6 °C
Ekim
14.4 °C
Kasım
9.4 °C
Aralık
6.7 °C

Madrid Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Merkeze 12 km uzaklıkta bulunan Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı (MAD), kente kolayca ulaşım sağlanan bir havalimanı. Havalimanından kente otobüsle, metroyla, taksiyle ve trenle ulaşılabilirsiniz. Gece yarısına kadar 15 dakikada bir, gece yarısından sonra 35 dakikada bir hareket eden Airport Express (Exprés Aeropuerto) otobüsleri, 40 dakikalık yolculukla merkezdeki O’Donell, Plaza De Cibeles ve Atocha duraklarında duruyor. Havalimanından kente metroyla gitmek isterseniz, Nuevos Ministerios metro istasyonuna giden ve pembe renkle gösterilen Line 8 numaralı trene binmelisiniz. Gideceğiniz yere göre, burada aktarma yapmanız gerekebilir.

Havalimanından ortalama süre: 40 dakika

Havalimanından uzaklık: 12 km

TAKSİ:

Madrid Havalimanı’nda taksi bulmakta sorun yaşamazsınız. Resmi taksilerin yanı sıra, özel firmaların da taksi hizmeti bulunuyor. Resmi taksiler, beyaz zemin üzerine sadece kapılarında göreceğiniz eğik, kırmızı çizgilerle diğerlerinden ayrılıyor. Havalimanı-kent merkezi arasındaki yolculuğun fiyatı yaklaşık 30 avro.

Ortalama taksi fiyatı: 30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç