Skip to main content

Bir bakışta Malatya


Şehrin doğu sınırlarını Fırat Nehri, güney sınırlarını ise Toroslar belirliyor. Medler, Persler, Hititler, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış olan kentte görülmeye değer çok sayıda tarihi yapı bulunuyor. Doğal güzellikleriyle de oldukça etkileyici bir şehir olan Malatya turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Tarihi ve doğasının yanı sıra zengin mutfağıyla da turizmin merkezlerinden biri olan Malatya’yı daha yakından tanıyalım.

Malatya size ne vadediyor:


Mutfak kültürü Doğa yürüyüşü Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Sivas (214 km)
Elazığ (162 km)
Kahramanmaraş (214 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.64

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€10.10

Ocak
0,5 °C
Şubat
1,7 °C
Mart
6,7 °C
Nisan
12,8 °C
Mayis
17,8 °C
Haziran
22,8 °C
Temmuz
26,7 °C
Ağustos
26,7 °C
Eylül
22,2 °C
Ekim
15 °C
Kasım
7,8 °C
Aralık
2,8 °C

Malatya Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 35 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine Havaş otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Uçağın sefer saatine bağlı olarak hareket eden Havaş otobüsleri terminal kapısının önünde bekler. Havaş otobüsleriyle yaklaşık 45 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 45 dakika

Havalimanından uzaklık: 35 km

TAKSİ:

Havaş otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız, terminal çıkışında bulunan taksilerle 80 Türk lirası ödeyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 80 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç