Skip to main content

Bir bakışta Malta


Sicilya’nın güneyindeki 5 adadan oluşan ve Akdeniz’in kesişme noktasında bulunan Malta, 7 bin yıllık tarihi dokusuyla yüzölçümünden beklenmeyen bir tarihi zenginliğe sahip. Malta, doğu-batı yönündeki geçiş noktasını koruyan özel konumu, korunaklı doğal limanları ve ılıman iklimiyle tarih öncesi çağlardan beri çeşitli uygarlıkların yerleşim yeri oldu. Şehrin bağımsızlığına ancak 1964 yılında kavuşmuş olması da konumunun taşıdığı önemi gösteriyor. Adaların son hâkimi olan İngiltere ile Malta arasında ekonomik ve sosyal işbirliğinin sürdüğünü ekleyelim ve sizi Malta’yı daha yakından tanımaya devam edelim.

Malta size ne vadediyor


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Yüzme Dalış Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Qormi (14 km)
Zebbug (11 km)
Birkirkara (12 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+356

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
12.2 °C
Şubat
12.8 °C
Mart
13.3 °C
Nisan
15.6 °C
Mayis
19.4 °C
Haziran
23.3 °C
Temmuz
26.1 °C
Ağustos
26.1 °C
Eylül
23.9 °C
Ekim
21.1 °C
Kasım
17.2 °C
Aralık
13.9 °C

Malta Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Gozo şehir merkezine ulaşmak için öncelikle Cirkewwa Limanı’na gidebilirsiniz. Bu limana X1 otobüsüyle 1 saat 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Limandan Gozo’ya hareket eden feribotlara binebilirsiniz. Havalimanından Malta’nın en ünlü bölgelerinden biri olan St Julian’s şehir merkezine ulaşmak için X2 otobüsüne binebilir ve yaklaşık 50 dakikada bu bölgeye ulaşabilirsiniz. Havalimanından Bugibba’ya ulaşmak istiyorsanız X3 otobüsüne binebilir ve 1 saat 30 dakikada Bugibba’ya ulaşabilirsiniz. Son olarak Malta’nın başkenti olan Valletta’ya gitmek için X4, X5 ve X7 otobüslerini kullanabilir, 30 dakikada Valletta şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30-90 dakika

Havalimanından uzaklık: -

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanının geliş terminalinde bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksilerle St Julian’s şehir merkezine ulaşımın bedeli 20 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 20 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör