Skip to main content

Bir bakışta Napoli


Phlegraean olarak bilinen bu bölge, volkanik bir alan. Napoli bölgesinin M.Ö 6. yüzyıla uzanan tarihinde, yaşamın akışını en çok volkanik hareketler belirlemiş. Günümüzde Napoli; modern mimarisi, tarihsel zenginliği, sanat ve kültür birikimiyle etkileyici bir İtalyan kenti olarak karşımıza çıkıyor. Çok sayıda müze, kale ve kilise; dar sokaklı, geniş meydanlı kentin her yerini süslüyor. Bir liman şehri olan Napoli, Akdeniz ve Avrupa ülkeleri arasında da öne çıkıyor. Aynı zamanda kent Sardinya, Sicilya, Eoliyen adalarına, Korsika'ya ve Tunus'a giden feribotların merkez limanı olarak kullanılıyor.

Napoli size ne vadediyor


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Mutfak kültürü Yüzme Plaj Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Pompei (26 km)
Caserta (36 km)
Salerno (125 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+39

ELEKTRİK ENERJİSİ
L, F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€1.27

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€40.00

Ocak
8,3 °C
Şubat
8,9 °C
Mart
10,6 °C
Nisan
13,3 °C
Mayis
17,2 °C
Haziran
21,1 °C
Temmuz
23,9 °C
Ağustos
23,9 °C
Eylül
20,6 °C
Ekim
16,7 °C
Kasım
12,2 °C
Aralık
9,4 °C

Napoli Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Napoli Havalimanı’ndan şehir merkezine her 20 dakikada bir hareket eden Alibus otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 7 km’dir ve yolculuğunuz tren istasyonuna 15 dakika, limana 30 dakika sürer. Alibus otobüs durağı Mc Donalds karşısındadır. Biletinizi havalimanından alırsanız 3 avro, otobüs içinde alırsanız 4 avro ödersiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30-45 dakika

Havalimanından uzaklık: 7 km

TAKSİ:

Toplu taşıma araçlarını bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 22-35 avrodur. Taksi şoförünü taksimetreyi açması konusunda uyarmayı unutmayın.

Ortalama taksi fiyatı: 22-35 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç