Skip to main content

Bir bakışta Nevşehir


Kapadokya’da mutlaka balon turu yapın. Nasıl bir coğrafyada olduğunuzu anlamanın en iyi yolu bu. Bölgeyi dolaşmaya başladığınızda da kaya oyma kiliseleri, akıl almaz yer altı kentlerini ziyaret edin. Yerleşimlerin eski mahallelerinde bilerek, isteyerek kaybolun. Bırakın taş mimari size Bizans, Rum, Selçuklu ve Osmanlı mirasını usul usul göstersin. Evlerin, kiliselerin ve camilerin zarafetine hayran kalın. Sonra da çok kültürlü Kapadokya bölgesinin yemek serüvenine ortak olun, geleneksel yemekleri deneyin. Unutmayın ki, Nevşehir’den başlayacağınız Kapadokya geziniz unutulmaz anılarla süslenecektir bu masalsı coğrafyada.

Nevşehir size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Romantizm Ekstrem sporlar Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Aksaray (90 km)
Kırşehir (123 km)
Kayseri (83 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.64

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€12.63

Ocak
1.5 °C
Şubat
5 °C
Mart
8 °C
Nisan
12 °C
Mayis
17 °C
Haziran
20.5 °C
Temmuz
24 °C
Ağustos
25 °C
Eylül
20 °C
Ekim
13.5 °C
Kasım
7 °C
Aralık
1.5 °C

Nevşehir Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Nevşehir Havalimanı (NAV), kent merkezine 30 km uzaklıkta. Ücretli otobüs seyahatleri ile şehir Merkezi ve ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca pek çok otel, konukları için ulaşım hizmeti de sunuyor.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 30 km

TAKSİ:

Havalimanı ve kent merkezi arasındaki ulaşım için taksi tercih ederseniz havalimanı çıkışında kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Kent merkezine gitmek için ödenecek taksi ücreti yaklaşık 450-500 TL civarında.

Ortalama taksi fiyatı: 450-500 lira

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör