Skip to main content

Bir bakışta Nice


Aristokrat Monaco, kırmızı halısıyla ünlü Cannes, eğlencenin doruklarındaki Saint Tropez gibi komşuları arasındaki soylu ve ağırbaşlı Nice, her yıl şubat ayı sonunda başlayan eğlenceli karnavalıyla Fransız Rivierası’nda önemli bir cazibe noktası olduğunu kanıtlıyor. Nice’in özellikle Michelin yıldızlı restoranlarında Güney Fransa mutfağının zarif sunumlu eşsiz lezzetlerini ihmal etmemek gerekiyor. Şehrin dar sokaklarında pastel tonlarla renklendirilmiş binalar, turkuaz panjurlu kulüpler ve galeriler arasında dolaşırken satın alacağınız bir paket nostaljik ambalajlı kurutulmuş lavanta ya da bir şişe halis zeytinyağı keyifli bir tatilin izlerini evinize taşımanın en güzel yolu.

Nice size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Romantizm Yüzme Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Cannes (33 km)
Saint Tropez (112 km)
Monaco (21 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+33

ELEKTRİK ENERJİSİ
E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
9.4 °C
Şubat
9.4 °C
Mart
11.1 °C
Nisan
12.8 °C
Mayis
16.7 °C
Haziran
20 °C
Temmuz
22.8 °C
Ağustos
23.3 °C
Eylül
20.6 °C
Ekim
16.7 °C
Kasım
12.8 °C
Aralık
10 °C

Nice Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Nice Cote d’Azur Havalimanı’ndan (NCE) 7 km uzaklıkta olan şehir merkezine ulaşımı transit otobüsle ve trenle sağlamanız mümkün. 98 ve 99 numaralı otobüslerle yaklaşık 6 avro karşılığında şehir merkezine gidebilirsiniz. Yaklaşık 1,5 avro gibi bir ücretle alacağınız biletle, 23 numaralı otobüse binerek de şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 40 dakika

Havalimanından uzaklık: 7 km

TAKSİ:

Nice Cote’d Azur Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle ulaşmak mümkün. Bu ulaşımın ücreti yaklaşık olarak 30 avro olmakla beraber, ekstra bagaja ve gece tarifesine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Ortalama taksi fiyatı: 30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör