Skip to main content

Bir bakışta Sidney


Dünyadaki en gözde turistik güzergâhlardan biri olan Sidney, çeşitli kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra, eğlence ve spor olanaklarıyla da ilgi gören bir kent. Dış görünümü denizde süzülen yelkenlileri andıran Sidney Opera Binası, dünyanın en popüler sahillerinden olan Bondi Plajı ve şehrin en iyi manzarasına sahip Sidney Kulesi gibi pek çok etkileyici yeri olan kentte zamanın nasıl geçtiğini anlamak çok zor. Dört mevsim güneşli ve ılıman iklimli Sidney’in deniz kokan havasını, güvenli ortamını ve sunduğu kültür sanat ve eğlence olanaklarını yaşamak unutulmaz anılarınız arasında yer alacak.

Sidney size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Doğa ve vahşi yaşam Romantizm Yüzme Plaj Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Bankstown (20 km)
Cronulla (31 km)
Manly (15 km)
PARA BİRİMİ
Avusturalya doları (AUD)

ÜLKE KODU
+61

ELEKTRİK ENERJİSİ
I

ZAMAN DİLİMİ
GMT +11

ORT. KAHVE FİYATI
€2.52

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€56.24

Ocak
22,8 °C
Şubat
22,8 °C
Mart
21,1 °C
Nisan
18,3 °C
Mayis
15,6 °C
Haziran
12,8 °C
Temmuz
11,7 °C
Ağustos
12,8 °C
Eylül
15 °C
Ekim
17,8 °C
Kasım
19,4 °C
Aralık
21,7 °C

Sidney Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Kingsford Smith Havalimanı ya da diğer adıyla Sidney Havalimanı’ndan (SYD), 10 km uzaklıktaki kent merkezine havalimanı yolcu servisleriyle gitmek isterseniz yaklaşık olarak 10 avro ödemeniz gerekiyor. Aynı zamanda küçük otobüslerle de kent merkezine gidilebiliyor ve bu yolculuğun ücreti 9 avro. 2 km uzaklıkta bulunan iki tren istasyonundan da şehir merkezine trenle ulaşmak da mümkün.

Havalimanından ortalama süre: 13 dakika

Havalimanından uzaklık: 10 km

TAKSİ:

Taksiyle havalimanından, Sidney kent merkezine ortalama 25 avro karşılığında ulaşılabiliyor. Kent merkeziyle havalimanı arasındaki uzaklık 12 km olmasına karşın, trafik durumuna bağlı olarak, yaklaşık olarak 20 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 25 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç