Skip to main content

Bir bakışta Sivas


Anadolu'daki tarihi ipek yollarını birbirine bağlayan kent, İç Anadolu'nun yüksek yaylalarından başlayan ve doğuya doğru gittikçe sarp dağlara dönüşen bir alan üzerine kurulu. Sivas; tarihi eserleri, müzeleri, doğal güzellikleri, mağaraları, medreseleri, hamamları, yaylaları, kümbetleri ve türbeleriyle önemli bir turizm kenti. Her yıl çok sayıda turist ağırlayan bu kente daha yakından bakmanızı öneririz.

Sivas size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Erzincan (263 km)
Malatya (218 km)
Yozgat (247 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-3.3 °C
Şubat
-1.1 °C
Mart
3.3 °C
Nisan
9.4 °C
Mayis
13.3 °C
Haziran
16.7 °C
Temmuz
19.4 °C
Ağustos
19.4 °C
Eylül
16.1 °C
Ekim
11.1 °C
Kasım
5 °C
Aralık
-1 °C

Sivas Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Sivas şehir merkezine, belediye otobüsü ve yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. Yolcu servisleri her uçuş için hizmet verir. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 23 km’dir ve yolculuğunuz servislerle yaklaşık 25 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 25 dakika

Havalimanından uzaklık: 23 km

TAKSİ:

Belediye otobüsü ve yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 90-100 Türk lirasıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 90–100 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör