Skip to main content

Bir bakışta Stockholm


Stockholm, “Köprülerin Şehri”, “Suyun Kenarındaki Güzel” gibi unvanlara sahip. Malaren Gölü ile Baltık Denizi’nin birleştiği noktada, 14 ada üzerindeki İsveç’in başkenti Stockholm yaz mevsiminde, Beyaz Geceler boyunca ziyaretçilerini büyülüyor. Bu günlerde gece hayatının merkezlerinden biri olan Stureplan civarındaki yeme içme mekânlarında eğlence eksik olmuyor. Güneşin yüzünü pek göstermediği, karın yerden kalkmadığı kış aylarında, buz tutmuş Malaren Gölü üzerinde, kuğuları andıran zarafetle buz pateni yapanlar, seyredenleri kendilerine hayran bırakıyor. Yazın ve kışın ayrı tat alacağınız “Müzeler Kenti” Stockholm’ü gezdikten sonra kendinizi tarihe ve kültüre dair zenginleşmiş hissedeceksiniz.

Stockholm size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Romantizm Kayak Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Södermanland (145 km)
Uppasala (49 km)
Vastmanland (139 km)
PARA BİRİMİ
İsveç kronu (SEK)

ÜLKE KODU
+46

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-2.8 °C
Şubat
-2.8 °C
Mart
1 °C
Nisan
5 °C
Mayis
11.1 °C
Haziran
16.1 °C
Temmuz
17.8 °C
Ağustos
16.7 °C
Eylül
12.2 °C
Ekim
7.8 °C
Kasım
2.8 °C
Aralık
-1.1 °C

Stockholm Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Merkeze 40 km uzaklıktaki Stockholm Arlanda Havalimanı’yla (ARN), şehir arasındaki ulaşımınızı otobüsle ve trenle gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanından kolaylıkla binebileceğiniz trenle kent merkezine 20 dakikada, Flygbussarna adı verilen havalimanı shuttle otobüsleriyle de 35 dakikada 10 avro ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 20-25 dakika

Havalimanından uzaklık: 40 km

TAKSİ:

Stockholm Arlanda Havalimanı’ndan taksiyle kent merkezine gitmek isterseniz, bu yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor. Fiyatlar taksi firmalarına göre değişiklik gösteriyor. Taksiyle ulaşım sağlamak isterseniz ortalama 50 avro ücret ödemeniz gerekiyor.

Ortalama taksi fiyatı: 50 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör