Skip to main content

Bir bakışta Tivat&Kotor


Limanları, plajları, doğal güzellikleri ve tarihi mekânlarıyla Tivat büyüleyici bir kıyı şehri güzelliği sunuyor. Karadağ’ın bu güzel şehrinde lüks, eğlence ve dinamik yapı bir hayli dikkat çekiyor. Bu durumun kanıtı niteliğinde gibi olan başlıca adresler ise; Porto Montenegro, Çiçekler Adası, Horizonti Plajı ve Donja Lastva.

Doğanın muhteşem güzellikleri ve kentin tükenmek bilmeyen enerjisi eşliğinde Tivat'ı keşfederken, her adımda zengin kültürel çeşitliliğe de tanık olacaksınız. Ayrıca hemen bir Tivat uçak bileti alarak yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan tarihi şehir Kotor’u da görebilirsiniz. Kotor’da büyüleyici otantik ve dar sokaklarda gezinip Karadağ mutfağının en güzel çeşitlerinden tadabilirsiniz. Karadağ hakkında daha fazla bilgi almak istediğiniz takdirde ise Karadağ gezi rehberi burada!

Tivat ve Kotor’u bizimle keşfedin

Kotor Körfezi’nin Boka Bölgesi’nde yer alan Tivat; Porto Montenegro, bağ evi Ljetnjikovac Buca gibi yerleri başta olmak üzere sahil kasabası Kotor’a yakınlığıyla da Karadağ’ın tam anlamıyla bir cazibe merkezi!

Macera dolu bir rota için: Şimdi bir Tivat & Kotor uçak bileti alın

Türk Hava Yolları’nın Tivat uçuşları, direkt olarak İstanbul Havalimanı’ndan Tivat Havalimanı’na yapılıyor. Tivat & Kotor uçak bileti fiyatları ve Tivat & Kotor uçuşları için ihtiyacınız olan detayları bu sayfanın devamından ya da “Uçak bileti rezervasyon” kısmından öğrenebilirsiniz.

Tivat size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Plaj Mutfak kültürü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Dobrota (15 km)
Bijela (10 km)
Kumbor (15 km)
Kotor (12 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+382

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
1.39 €

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
20 €

Ocak
3.1 °C
Şubat
3.9 °C
Mart
6.9 °C
Nisan
10.9 °C
Mayis
15.2 °C
Haziran
19.5 °C
Temmuz
22 °C
Ağustos
22.3 °C
Eylül
17.5 °C
Ekim
13.4 °C
Kasım
9.1 °C
Aralık
4.6 °C

Tivat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım

TOPLU TAŞIMA:

Tivat Havalimanı şehir merkezlerinden Tivat’a yaklaşık 4 km, Kotor’a ise 10 km mesafede bulunuyor. Havalimanından bu iki şehir merkezine gitmek için özel transfer ayarlayabilir, araç kiralayabilir ya da taksileri kullanabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: 4 km

TAKSİ:

Tivat Havalimanı’ndan taksiyle yaklaşık olarak Tivat şehir merkezine 10 dakikada, Kotor’a ise 15 dakikada varılıyor.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör