Skip to main content

Bir bakışta Venedik


Ortaçağ ve Rönesans boyunca sanatın ve ticaretin merkezi olmuş, senfonik müzik ve operanın gelişiminde önemli role sahip, ünlü besteci Antonio Vivaldi’nin de doğduğu şehir olan Venedik’i keşfedebilmek için şehrin dar sokaklarında kaybolun. Kim bilir belki de şehrin sembollerinden biri olan zarif Rialto Köprüsü'ne vardığınızda karşınıza çıkacak olan Büyük Kanal’ın masalsı manzarasına, Vivaldi’nin eşsiz konçertosu Dört Mevsim’in tınıları da eşlik eder. Venedik’e gelip de kanallarda bir gondol sefası yapmamak olmaz derseniz, içinizdeki sesi dinleyin ve atlayın bir gondola. Bırakın gondol sizi Venedik’in büyülü diyarında bir gezintiye çıkarsın. Aşkların ve âşıkların şehri Venedik’te gün batımını izlerken Venedik mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini denemeden kentten ayrılmayın.

Venedik size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Romantizm Yüzme Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Padova (48 km)
Treviso (37 km)
Verona (112 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+39

ELEKTRİK ENERJİSİ
L, F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
2.2 °C
Şubat
4.4 °C
Mart
7.8 °C
Nisan
12.2 °C
Mayis
16.7 °C
Haziran
20.6 °C
Temmuz
22.8 °C
Ağustos
22.2 °C
Eylül
18.9 °C
Ekim
13.9 °C
Kasım
7.8 °C
Aralık
3.3 °C

Venedik Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan (VCE) kent merkezine gitmek için otobüs ve su otobüsünü (waterbus) kullanabilirsiniz. Aerobus adı verilen otobüslerle yaklaşık 6 avro ödeyerek, ortalama 20 dakika sonra şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Eğer su otobüslerini (vaporetto) tercih ederseniz 15 avro ödemeniz gerekiyor.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 14 km

TAKSİ:

Havalimanından şehir merkezindeki herhangi bir noktaya taksiyle, 40-50 avro arasında bir ücret ödeyerek, yaklaşık 15-20 dakika sürecek bir yolcuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 40-50 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör