Skip to main content

Bir bakışta Viyana


Barok sanatın zarif örneklerinin sergilendiği Viyana sokakları, birbirinden göz alıcı binalarla süslü. Buram buram tarih kokan bu şehirde kültür ve sanatın izlerini sürmeye, Prens Eugene’in yazlık konutu olan Belvedere Sarayı’yla başlamalısınız. Art Nouveau tarzında verdiği eserlerle tanınan ve günümüzde sarayı gezenler için odak noktası olan ressam Gustav Klimt’in eserleri size tarifsiz bir sanat keyfi yaşatacak. Tarih, sanat ve kültür üçgeninde şekillenmiş bu kentin saraylarını, meydanlarını ve müzelerini gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Müze demişken Efes antik kentinden eserlerin sergilendiği Sanat Tarihi Müzesi’ne bağlı Efes Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Elbette Viyana’ya gelmişken Mozart ve Johann Strauss’un eserlerinin çalındığı bir konsere de zaman ayırmalısınız. Son olarak da Viyana mutfağını denemeden kentten ayrılmamalısınız.

Viyana size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Romantizm Golf Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Eisenstadt (63 km)
Bruck (40 km)
Baden (38 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+43

ELEKTRİK ENERJİSİ
F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€3.06

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€46.00

Ocak
0,5 °C
Şubat
1,1 °C
Mart
5,6 °C
Nisan
9,4 °C
Mayis
14,4 °C
Haziran
17,8 °C
Temmuz
20 °C
Ağustos
20 °C
Eylül
16,1 °C
Ekim
10 °C
Kasım
4,4 °C
Aralık
1,7 °C

Viyana Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Viyana Uluslararası Havalimanı’ndan (VIE) 20 km uzaklıktaki şehir merkezine, Vienna Airport Lines olarak adlandırılan otobüslerle ulaşabilirsiniz. 24 saat çalışan bu otobüslerle, şehrin merkezindeki farklı noktalara 20 dakika ile 45 dakika arasında değişen bir sürede, 8 avro ödeyerek gidebilirsiniz. Ayrıca S7 trenini kullanarak, 4,40 avro'ya havalimanına ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 20-45 dakika

Havalimanından uzaklık: 20 km

TAKSİ:

Viyana Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek isterseniz, yaklaşık 35-40 avro ödemeniz gerekiyor ve bu yolculuk 20 dakika sürüyor.

Ortalama taksi fiyatı: 40 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç