Skip to main content

Bir bakışta Zanzibar


Kumsalları ve deniziyle büyüleyen şehir, köklü bir geçmişe sahip. 12. yüzyıldan bu yana dünyanın en önemli baharat üreticilerinden olan Zanzibar, Afrika’nın en eski liman şehirlerinden biri. Şehrin en ilgi çekici bölgesi olan, tarih boyunca birçok kültürü ağırlayan Stone Town, taş binalarıyla öne çıkıyor. Her biri tarihi eser sayılan oymalı ahşap kapılar, nerede sonlandığı belli olmayan dar sokaklara açılıyor.

Zanzibar size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Romantizm Dalış Yüzme Mutfak kültürü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Darussalam (92 km)
Tanga (122 km)
Dodoma (535 km)
PARA BİRİMİ
Tanzanya şilini (TZS)

ÜLKE KODU
+255

ELEKTRİK ENERJİSİ
D, G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.90

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€6,60

Zanzibar Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı (ZNZ) şehir merkezine 9 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanıyla şehir merkezi arasındaki ulaşım “dala dala” isimli minik kamyonetlerle sağlanıyor. Yolcu başına 1 dolara hizmet veren bu araçlarla yolculuk yaklaşık 2 saat sürüyor.

Havalimanından ortalama süre: 120 minutes

Havalimanından uzaklık: 9 km

TAKSİ:

Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle 1 saatte ulaşmak mümkün. Yaklaşık 20 dolar tutan bu yolculukta güvenliğiniz için lisanslı bir aracı tercih etmelisiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 20 USD

ARAÇ KİRALAMA:

Şimdi Miles&Smiles üyeleri, en fazla 1000 Mil'e kadar, kiralama yaptıkları her gün için 100 Mil kazanıyor. Üstelik web sitemizden yapacağınız 1-2 günlük kiralamalarda ekstra 250 Mil, 3 gün ve üzerindeki kiralamalarda ekstra 500 Mil daha kazanın!

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç