Skip to main content

Bir bakışta Kayseri


Tarihi MÖ 4000 yıllarına uzanan kent, günümüzde Orta Anadolu'nun en önemli ticaret ve sanayi merkezlerinin başında geliyor. Bu verimli topraklarda ticaretin yanında tarım da bugün sosyal ve ekonomik refahı sağlayan önemli bir sektör. Kayseri, özellikle son dönemde yapılan isabetli yatırımlarla kendini yenileyen, sürekli büyüyen bir kent. Mobilya sektöründe de ülke geneline hizmet veren bir merkez. Erciyes eteklerine kurulmuş Kayseri, size tarih ve doğayla iç içe, sakin bir tatil imkânı sunuyor!

Kayseri size ne vadediyor:


Mutfak kültürü Kayak Ekstrem sporlar Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Sivas (201 km)
Nevşehir (85 km)
Niğde (133 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-0.5 °C
Şubat
3.5 °C
Mart
6.5 °C
Nisan
11 °C
Mayis
15 °C
Haziran
18.5 °C
Temmuz
22 °C
Ağustos
23 °C
Eylül
18.5 °C
Ekim
11.5 °C
Kasım
5.5 °C
Aralık
0.5 °C

Kayseri Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından şehir merkezine, belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanı ve şehir merkezi arasında sefer yapan Havaş yolcu servislerini de kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 8 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 15 dakika

Havalimanından uzaklık: 8 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 25 Türk lirasıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 25 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör