Skip to main content

Bir bakışta Kazablanka


Kazablanka ziyaretinizde anıtsal camileri, vitraylarıyla ilgi çeken kiliseleri ve müzeleri gezerek kentin hem tarihsel geçmişini, hem de dini mimarisini gözlemleyebilir, daha sonra da kentin sokaklarında günlük yaşamın akışını izleyebilirsiniz. Kazablanka’da olmanın en güzel yanı okyanusun yanı başında bulunmak elbette. Kazablanka’da olduğunuzu en iyi hissettirense, okyanus manzaraları eşliğinde kenti keşfetmek. La Corniche’de yürümek, kentin geleneksel merkezinde alışveriş yapmak, okyanusa karşı bir şeyler içmek ya da bir restoranda geleneksel yemekleri denemek, Kazablanka’yı yaşamak için yapmanız gerekenlerden sadece bazıları.

Kazablanka size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Yüzme Plaj Çöl

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Mohammedia (27 km)
Mediouna (19 km)
Nouaceur (26 km)
PARA BİRİMİ
Fas dirhemi (MAD)

ÜLKE KODU
+212

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
14 °C
Şubat
13.5 °C
Mart
15 °C
Nisan
17.5 °C
Mayis
19.5 °C
Haziran
22 °C
Temmuz
23.5 °C
Ağustos
24 °C
Eylül
23 °C
Ekim
22 °C
Kasım
17.5 °C
Aralık
14.5 °C

Kazablanka Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Kazablanka’ya 30 km uzaklıktaki V. Muhammed Havalimanı (CMN), bulunduğu bölgenin adından dolayı Nouasseur Havalimanı olarak da anılıyor. Havalimanından Casa Voyageurs İstasyonu’na giden trenlere binildiğinde kent merkezine yaklaşık 35 dakikada ulaşılabiliyor. Trenler 06.50 ile gece yarısı arasında her saat başında hareket ediyor. Terminalin önünden binebileceğiniz CTM otobüsleriyle de kent merkezine ulaşmak mümkün. Bu yolculuk yaklaşık bir saat sürüyor.

Havalimanından ortalama süre: 35 dakika

Havalimanından uzaklık: 30 km

TAKSİ:

Terminal çıkışında kolayca taksi bulabileceğiniz Kazablanka V. Muhammed Havalimanı’nda, sabit fiyatla kent merkezine ulaşım teklif eden taksi sürücüleriyle günün her saatinde karşılaşmak mümkün. Bu tip teklifleri ciddiye almamak ve araca bindiğinizde, her zaman taksimetrenin açıldığından emin olmak gerekiyor. Havalimanından Kazablanka kent merkezine taksiyle ulaşım 25-30 avro civarında.

Ortalama taksi fiyatı: 25-30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör