Skip to main content

28 Mayıs 2023 seçimleri nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımıza bilet işlemleri için ilave haklar tanımlanmıştır.

28 Mayıs tarihini içeren seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımıza bilet işlemlerinde kullanabilmek üzere ilave haklar tanımlanmıştır.

15 Mayıs 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için;

  • 14 Mayıs 2023 – 11 Haziran 2023 (dâhil) arasındaki Türkiye varışlı veya Türkiye çıkışlı seferlere kayıtlı tek yön seyahati olan
  • 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak şekilde Türkiye varış veya çıkışlı yurtiçi ve yurtdışı gidiş-dönüş seyahati olan veya
  • 15 Mayıs 2023 – 28 Mayıs 2023 tarihleri arasında Türkiye varışlı seyahati olup oy kullanmak için seyahat planını 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak şekilde değiştirmek isteyen
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yolcularımız, 11 HAZİRAN 2023 (Dahil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla:

1) Yeni seyahat tarihleri en geç 31 Mart 2024 tarihine kadar olan seferlere yapılan rezervasyon değişiklikleri, aynı güzergâh bölgesinde olmak koşuluyla ücretsiz yapılacaktır. Örneğin, İstanbul - Paris biletinizi, İstanbul - Amsterdam olarak değiştirebilirken; İstanbul - Paris biletinizi İstanbul - New York olarak değiştiremezsiniz.

2) İade talepleri:

a) Hiç kullanılmamış biletler kesintisiz iade yapılacaktır.
b) Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır.

3) Bilet süresinin uzatılması:

Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 Mart 2024 (dâhil) tarihine kadar uzatılabilecektir.

4) İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet tarafından icra edilen seferlerde geçerli olacaktır.

5) Söz konusu işlemler Türk Hava Yolları satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden ve web sitemizdeki geri bildirim formu üzerinden talep oluşturularak yapılabilecektir.

Saygılarımızla