Skip to main content

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi kurallar ve koşullar

 • Famous Global Group Turizm Limited Şirketi (İşbu belgede "Famous Global" olarak anılacaktır.)
 • Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai, Abu Dhabi, Sharjah, Ajman, Fujeirah, Ras Al Khaimah, Umm Al Quwain) (işbu belgede "Birleşik Arap Emirlikleri" olarak anılacaktır.)
 • Famous Global, sunduğu hizmetlerin yerine getirilmesi için bu hizmetlerinden yararlanan gerçek kişilerin pasaport bilgileri, e-posta adresi, telefon bilgileri, adres, şirket içi pozisyon ve departman bilgilerini, eğer mevcut ise hizmetten yararlananların hava yolu ve otel gibi bilgilerini edinmektedir.
 • Famous Global yukarıda belirtilen haller dışında kişisel veriler üzerinde herhangi bir işlem yapmamaktadır.
 • Famous Global, vize alabilmeniz için sizden pasaportunuz üzerinde yer alan bilgilerinizi alır ve bunları vize başvurusu yapacağınız Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinin yetkili kıldığı kendi adına açılmış sistemsel diplomatik temsilcilik alanına sistem girişini sağlar. İlgili diplomatik temsilcilik bilgileriniz üzerinde inceleme yapılır. Famous Global bu kişisel bilgileri başka bir kurum veya kişi ile paylaşmaz.
 • Famous Global tarafından ulaştırılan Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme metnini okudum. Famous Global’e aktarılacak kişisel verilerimin Famous Global tarafından tarafıma sağlanacak hizmetlerin görülebilmesi amacıyla, Famous Global tarafından işlenmesine, gerektiğinde verilecek hizmet için gerekli olması halinde yurt içinde veya yurt dışında bulunan otel, hava yolu şirketi, araç kiralama şirketi ve konsolosluk gibi firmalarla paylaşılmasına onay veriyorum.
 • Evraklar incelenerek ödeme onayı verilen Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunun bedeli ödendikten sonra hiçbir koşulda iade edilmemektedir.
 • Yolcunun uçağa binişin reddedilmesi, boşaltma, uçuşun iptali, gecikmeler ve/veya kontrolleri dışındaki başka herhangi bir sebep ya da durumdan dolayı seyahat edemeyen başvuru sahiplerinden ve seyahat tarihi değişikliği durumlarından sorumlu olmayacaktır.
 • Vizenin verilmesi ya da reddedilmesine ilişkin karar Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti/DNRD'nin münhasır yetkisindedir. Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti/DNRD'nin kararı nihaidir. Vize başvurusunun reddedilmesi halinde, hiçbir yazışma yapılmayacak, vize ücreti iade edilmeyecek ve hiçbir sebep gösterilmesi gerekmeyecektir. Yolcunun süresi bitmeyen bir Birleşik Arap Emirlikleri vizesi varken vize başvurusunda bulunması ya da farklı yerlerden mükerrer başvuru yapması red ile sonuçlanır. KVKK gereği önceki başvuruların sistem kontrolü mümkün olmadığı için yolcunun yapacağı mükerrer başvurular ya da geçerli vize varken yapacağı başvurunun red ile sonuçlanması yolcunun kendi sorumluluğundadır. Vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi, Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti/DNRD'nin başvuru sahiplerinin vize başvurularını işleme almasında gecikmesine sebep olan herhangi bir nedenden ötürü vize başvurusunun işleme alınmasının engellenmesi, geciktirilmesi veya kısıtlanması ya da buna müdahale edilmesi halinde, Famous Global bu sebeplerden ötürü uğranılacak kayıp ya da zarardan dolayı başvuru sahibine karşı sorumlu olmayacak ve Famous Global işbu belge tahtındaki tüm yükümlülüklerinden ibra olunacaktır.
 • Vizenin verilmesi ya da vize başvurusunun onaylanması başvuru sahibine/yolcuya hiçbir şekilde Birleşik Arap Emirlikleri'ye girme hakkı vermez. Birleşik Arap Emirlikleri'ye giriş, Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti/DNRD'nin temsilcisi olan Birleşik Arap Emirlikleri Havaalanı'ndaki Göç memurunun münhasır takdir yetkisindedir. Vizenin ya da Birleşik Arap Emirlikleri'ye girişin Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti/DNRD tarafından reddedilmesi halinde, Famous Global başvuru sahibine karşı hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.
 • Famous Global başvuru sahibinin vizenin işlem görmesi ya da alınmasındaki gecikmeden ötürü uğrayacağı kayıp ya da zararlardan dolayı sorumlu değildir.
 • Vize, muhtelif zamanlarda tadil edilen Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti/DNRD kuralları ve yönetmeliklerine göre geçerlidir. Vize, geçerlilik süresi içerisinde kullanılmalıdır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri vizesi geçerli pasaporta düzenlenen e-vizedir. Yolcunun seyahati esnasında vize alınan pasaport ile seyahat etmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahipleri, vize onaylarını kontrol etmekle yükümlüdür. Onay maili başvuru sahibine ulaştıktan 8 saat içinde herhangi bir sistemsel hata tespiti yapılarak bildirilmediği sürece başvuru sahibi vize onayı üzerinde yazan bilgileri doğru kabul eder. Bu süre içinde tarafına herhangi bir dönüş yapılmadığı durumda Famous Global bu sebeplerden ötürü uğranılacak kayıp ya da zarardan dolayı başvuru sahibine karşı sorumlu olmayacaktır.
 • Ekspres Servis Özelliği: Başvuru sahiplerine vize işlemlerinde öncelik tanınmasıdır. Famous Global, Birleşik Arap Emirlikleri/DNRD Hükümetinin vize işlemlerini sonuçlandıracağı belli bir zaman dilimi belirtmemektedir. Başvuru Sahibi, belirtilen süre içinde Ekspres servis tesisinin yerine getirilmesinin yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri/DNRD Hükümetinin onayına bağlı olduğunu ve vize işlemleri sonunda Birleşik Arap Emirlikleri/DNRD Hükümeti tarafından ret kararı verilmesi veya geciktirilmesi durumunda Famous Global’in sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt eder. Ekspres Servis uygulanan vize işlemlerini hızlandırması beklenmektedir.
 • İşbu koşul ve şartları anladığımı ve şirket ya da herhangi bir mesleki ve/veya ticari bir işletme değil gerçek şahıs olduğumu, verdiğim tüm bilgilerin doğru ve tam olduğunu beyan ederim. Yapacağım her yanlış beyanın vize talebimin reddedilmesine ya da verilen vizenin iptal edilmesine sebep oluşturabileceğini ve vize başvurumu Birleşik Arap Emirlikleri mevzuatı uyarınca şahsıma karşı hukuki eylemlere mahal verebileceğini biliyorum. Şahsıma vize tahsis edilmesi halinde, tahsis edilen vizenin geçerlilik süresi sona ermeden Birlesik Arap Emirlikleri’ni terk edeceğimi taahhüt ederim. Birleşik Arap Emirlikleri’ni terk etmemem durumunda vizeyi kötüye kullanım cezası (1500 USD) ve gün başı kesilecek olan tüm ceza bedellerini ödemeyi taahhüt ve kabul ederim. Bilgilerimi inceleyen memur tarafından talep edildigi takdirde ek evrak sağlamayı ya da talep edildigi takdirde ziyaretim dönüşümde vizeyi uygun koşullarda kullanmak üzere iade edilmek koşulu ile 1500 USD depozito bedelini Famous Global’e ödemeyi kabul ederim.