Skip to main content

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Dünyanın en çok ülkesine uçuyor ve dünyaları birbirine bağlıyoruz.

Farklı dünyalar, farklı insanlar ve farklı kültürler arasında güçlü köprüler kuruyoruz.

Dünyaları birbirine en güçlü şekilde bağlarken onu yeniden keşfetme tutkusunda olan bir marka olarak sorumluluğumuz büyük.

Bu sorumluluk ile dünyamız ve insanlık adına pek çok projeye imza atıyor; işbirlikleri geliştiriyoruz.

Çalışmalarımızın merkezinde insanın, eğitimin ve doğanın geleceğini  gözeten, sürdürülebilir fayda oluşturan yerel ve global projeler yer alıyor.

Çevre

Çevre kavramını geniş bir çerçevede ele alıyor ve ulaştığımız her noktada toplum ve doğa için değer üretiyor, sürdürülebilir bir dünya için var gücümüzle çalışıyoruz.                             

Geleceğe Dönüşüm

Kullanım ömrünü doldurmuş kabin ekibi çantalarımızı dönüştürerek çocuklarımız için ayakkabılar ürettik ve ülkemizin dört bir yanına ulaştırdık. Uluslararası ödül alan Geleceğe Dönüşüm filmimizi buradan izleyebilirsiniz.

Wildlife Turkish Cargo

2017 yılında “United for Wildlife Buckingham Palace Deklarasyonu'nu dikkate alarak canlı hayvan taşıma süreçlerine ve hayvan haklarını önemsiyor ve Wildlife projesi ile yasa dışı yaban hayatı ticaretinin önlenmesi ve sektörel farkındalığın artırılması için çalışıyoruz.

TOFD Plastik Kapak

Türk Hava Yolları yerleşkelerimizin tamamında plastik kapaklar toplanarak düzenli aralıklarla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne teslim ediyoruz. Toplanan bu kapakların bağışı ile medikal malzeme temin ediliyor.

Tomorrow on Board

Uçak içi ürünler, uçuş öncesi ve sonrası hizmetlerde markamızın özenle yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarını, raporlarını ve güncel projelerini “Tomorrow on Board” sayfasından takip edebilirsiniz.

91.Yılda 91.000 Fidan

Ortaklığımızın 91. yılında Şanlıurfa ve civarı illerde 30 bin adet zeytin ve 61 bin adet antep fıstığı olmak üzere toplamda 91 bin fidan bağışı gerçekleştirdik. Fidanların ağaç halini almalarından sonra antep fıstığı ve zeytin hasadından elde edilen gelir, fidan bakımını üstlenen çiftçiye ait olacak.

Bayrak taşıyıcı marka olmanın bilinci ile Ortaklığımızın her bir ferdi adına fidan dikmenin yanı sıra, Türk Hava Yolları ailesi olarak ülkemize ve çiftçimize sürdürülebilir bir katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Zeytin ve fıstığın yolculuğunu anlatan filmimizi buradan izleyebilirsiniz.

Eğitim

Çocukları ve gençleri, bilim, teknoloji ve havacılık alanlarına teşvik ediyoruz. Çalışanlarımızın kişisel gelişimini özgün projelerle desteklemeye özen gösteriyoruz.

Girişimci mentorlüğü

Turkish Technology tarafından girişim ekosistemine katkıda bulunabilmek amacıyla gerçekleştirilen Terminal projesinde KSS özelinde ve marka genel iletişimlerinde mentörlük yapıyoruz. Girişimlere destek verdiğimiz Terminal projelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Gönüllülük Eğitimi

Türk Hava Yolları çalışanları için alanında uzman akademisyenler ve deneyimli kişiler tarafından gönüllülük ile ilgili temel kavramların ve değerli saha tecrübelerinin paylaşıldığı eğitimler düzenliyoruz.

Okullara Teknolojik Materyal Desteği

Türk Hava Yolları’nda teknolojik güncelleme sürecinde ortaya çıkan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ve yazıcıların sürdürülebilir kaynak yönetimi kapsamında okullara dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Teknofest

Milli Teknoloji Hamlesi’ne bayrak taşıyıcı hava yolu olarak gerekli katkıyı sağlayabilmek için T3 Vakfı ile Teknofest etkinliğiyle iş birliği yaparak ulaşım konusunda kapsamlı bir destek sunuyoruz.

Üstün Zekalı Çocuklar için Havacılık Eğitimi

Eğitim Başkanlığımız tarafından müşterilerimize sunulan Çocuklar için Havacılık Eğitimi, KSS koordinasyonuyla BİLSEM’lerde eğitim gören üstün zekalı çocuklara özel olarak her ay düzenliyoruz.

Newton Gezici Bilim Atölyesi

Boeing desteği ve FIRST Scandinavia iş birliğiyle Türkiye’de Bilim Kahramanları Derneği tarafından yürütülen bu proje ile 2024-2025 eğitim öğretim yılında dezavantajlı bölgelerde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine uçuş simülatörleri ve modern ekipmanları ile heyecan verici bir havacılık deneyimi ve nitelikli bir STEM (fen, teknoloji, mühendislik, matematik) deneyimi sunuyoruz.

İnsan

Yerel ve uluslararası STK’lar ile iş birliği yaparak birçok insani yardım faaliyetlerinin saha organizasyonlarına ulaşım desteği sağlıyoruz.

Pandemi döneminde aşı ve tonlarca kişisel koruyucu ekipmanın taşımasını gerçekleştirdik.

Sağlık ürünleri, canlı hayvan, bozulabilir ürünler taşımacılığı için 3 adet CEIV sertifikasına sahip ilk hava yolu firmasıyız.

Airlink

Havacılık sektöründe öne çıkan bir STK olan Airlink ile işbirliği yaparak 12 farklı uluslararası sivil toplum kurulusunun deprem bölgesine ulaşımı destekledik. STK'ların bölgede yaklaşık 476.000 kişiye yardım ulaştırdığı raporlandı.

Kızılay

Kızılay’a kan ve kan ürünleri, yardım ve tıbbi malzeme taşınmasında resmi ulaşım sponsoru olarak destek veriyor, “sağlıklı ve kaliteli yaşam” ilkesine katkıda bulunuyoruz.

Kidzania

Kurumsal Sosyal Sorumluluk stratejimiz doğrultusunda dezavantajlı çocukların her ay KidZania’da bir gün geçirmelerini sağlayarak çocukların keyifli vakit geçirirken bir yandan geleceğe dair yeni hayaller kurmalarını destekliyoruz.

RASIT

Royal Academy of Science International Trust (RASIT) Organizasyonu’nun Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’ne sponsor olarak kadın ve kız çocuklarının bilim alanında teşvikine destek veriyoruz.

Sport for One Humanity

Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı ile yapılan iş birliği çerçevesinde dünya genelinde spor, barış ve kalkınma alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin kapasite geliştirme eğitimleri almalarını destekliyoruz.