Skip to main content

Bebeğinizle seyahat

7 gününü doldurmuş ve 2. yaş gününü henüz kutlamamış olan bebeğinizle birlikte, bebek yolcularımız için sunduğumuz indirimli bilet avantajlarından yararlanarak seyahat etmeniz mümkün! Bebeğinizle konforlu bir seyahat deneyimi için uçuş öncesi, esnası ve sonrası için bilmeniz gereken detayları inceleyebilirsiniz.

Genel bilgiler

  • 2-7 günlük bebek yolcularımız, "Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı bir doktor raporu sunmanız durumunda uçuşa kabul edilir. Yeni doğmuş ve 48 saatini henüz doldurmamış bebekleri uçuşlarımıza kabul edemiyoruz.
  • Bebek yolcularımız ancak refakatçi eşliğinde, refakatçisinin kucağında ve özel bebek kemeriyle seyahat edebilir. Refakatçinin en az 18 yaşında olması gerekir ve her bir refakatçi sadece bir bebeğe refakat edebilir. Bebek yolcularımızın kendine ait uçuş dokümanlarının (pasaport, kimlik, bilet vs.) olması gerekir.
  • Anne, baba veya 18 yaş ve üstü bir yetişkin bir uçuşta en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Birden fazla bebek ile seyahat talep edilmesi durumunda; birinci bebek yolcu kucakta bebek bileti ile, ikinci bebek yolcunun seyahati ise ayrı koltukta çocuk bileti ile ücretli olarak sağlanır. İkinci bebeğin koltukta emniyet kemeri ile bağlanabilmesi için puset veya çocuk koltuğu yolcu tarafından temin edilmelidir.
  • Refakatçiler bebek yolcularımız için koltuk talebinde bulunabilir. Bebek yolcularımız bu koltuğa yerleştirilerek, refakatçileri tarafından getirilen 40x40 cm boyutlarında araba tipi bir pusette yolculuk yapabilir.
  • Bebek pusetleri, yalnızca ekstra diz mesafeli koltukların bulunduğu uçak tiplerimizin Economy ve Business sınıflarındaki ön separatörlere takılabilir. Ekstra diz mesafeli koltuklar uçuş öncesinde satın alınabilmektedir.
  • Bebek yolculara koltuk talep edilmesi durumunda, bebek yolcular için indirimli çocuk bileti düzenlenir ve puset için ek ücret alınmaz.

Uçuş öncesi

Uçuş süreci

Uçuş sonrası

Bebek yolcuların indirimli hakları


Economy Class Business Class

Direkt Aktarmalı Direkt Aktarmalı
İç hat seferleri 99 TRY 139 TRY 149 TRY 209 TRY
TR-ECN seferleri 159 TRY 258 TRY 269 TRY 418 TRY
Dış hat seferleri İndirim oranı, güzergâh ve tarihe bağlı olarak değişiklik gösterir.

Yukarıdaki ücretler, sadece Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda ya da Türk Hava Yolları’nın en önemli taşıyıcı (MSC) olduğu codeshare (ortak) uçuşlarda geçerlidir. En önemli taşıyıcı, seyahatteki en önemli ve/veya en uzun uçuşu gerçekleştiren havayolu firmasına göre IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) kuralları gereğince belirlenir. Ortak uçuşlarda en önemli taşıyıcı olan havayolu firmasının bagaj kuralları geçerli olur.


Bebek yolcuların bagaj ve kabin bagaj hakkı


Bagaj Kabin bagajı
İç hat seferleri 10 kg 1 adet/8 kg
Dış hat seferleri 10 kg + 1 katlanabilir puset 1 adet/8 kg
Parça bagaj 23 kg + 1 katlanabilir puset 1 adet/8 kg

*Sadece 11 kilograma kadar olan bebekler için bebek puseti kullanılabilir. Bebek puseti taleplerinde, bu bilgi ebeveyne veya refakatçisine sözlü olarak verilir. (Ebeveynin/refakatçinin bebek için verdiği kilo beyanı esastır.)

Özel yemek talebinde bulunmayan yolcularımız için de sınırlı olarak ilave bebek maması bulunduruyoruz.

Almanya varışlı seferlerde havalimanı kuralları gereğince bebek arabaları uçak kapısında yolculara teslim edilemez. Bebek arabalarının bagaj alım bantlarından teslim alınması gerekir.

Kuzey Kıbrıs varışlı seferlerde 30 Haziran 2022 itibarıyla, yolcularımızın yaş fark etmeksizin Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına uygun fotoğraflı yeni tip kimlik kartlarıyla seyahat etmeleri gerekir. Eski tip veya fotoğrafsız nüfus cüzdanları kabul edilmez.