Skip to main content

Çocuğunuzla seyahat

Seyahatin başladığı tarih itibarıyla 2. yaş gününü kutlamış ancak 12. yaş gününü kutlamamış olan tüm çocuk yolcularımız annesi, babası veya 18 yaş ve üstü bir yetişkin refakatinde yolculuk edebilir. Sizinle ya da refakatçiyle seyahat edecek olan çocuk yolcularımızla ilgili uçuş öncesi ve uçuş süreci hakkında detaylı bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Genel bilgiler

  • Çocuk yolcularımıza indirimli bilet alabilmeniz için çocuğunuzun kimlik belgesini sunmanız gereklidir. İndirim, dış hat seferlerinde uçuş kurallarının izin verdiği takdirde uygulanır. Bazı seferlerde ise indirim oranında değişiklik yapılabilir. 
  • Seferlerimizde indirimle seyahat eden çocuk yolcularımızın bagaj hakkı yetişkin yolcularımızla aynıdır. 
  • Çocuk yolcularımızın kendine ait uçuş dokümanlarının (pasaport, kimlik, bilet vs.) olması gerekir.
  • 2 yaşını doldurmuş tüm yolcularımız sadece kendi koltuklarında seyahat edebilirler, ebeveynin veya refakatçinin kucağında seyahat edemezler.
  • Sizlerin ve çocuk yolcularımızın güvenliği önceliğimiz olduğu için, uçaklarımızda koltuk uzatma aparatı (seat extender) kullanılmasına izin veremiyoruz.

Uçuş öncesi

Uçuş süreciKüçük misafirlerimizi High Five çocuk kulübü’ne bekliyoruz. Üstelik 2000 hoş geldin Mili hediyesiyle! Detaylara Çocuk Kulübü sayfasından ulaşabilirsiniz.