Skip to main content

Bir bakışta Aalborg


Danimarka’nın en büyük dördüncü kenti ve Vikinglerin bir zamanlar yaşam alanı olan Aalborg, şimdilerde sanayi ve üniversite kenti olarak biliniyor. Ortaçağ’dan kalan önemli bir liman şehri olan Aalborg, mimarisi, genç nüfusu ve endüstriyel açıdan taşıdığı önemle Kuzey Avrupa’nın en canlı şehirlerinden biri. Öyle ki, Aalborg’da yaşayanlar şehri bir parça çikolataya benzetiyor ve şöyle tanımlıyorlar: “Tadını almak için bir parça tatmak yeter. Ardı arkası gelir, hiç bitmesin istenir.” Ortaçağ’dan kalma sanat eserlerini Limfjord Boğazı’ndan esen rüzgârlar eşliğinde keşfetmek istiyorsanız, Kuzey Avrupa’nın bu eşsiz kenti Aalborg’a daha yakından bakın!

Aalborg size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Hjorring (51 km)
Skagen (107 km)
Frederikshavn (64 km)
PARA BİRİMİ
Danimarka kronu (DKK)

ÜLKE KODU
+45

ELEKTRİK ENERJİSİ
K, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-0.6 °C
Şubat
-0.6 °C
Mart
2.2 °C
Nisan
6.1 °C
Mayis
11.1 °C
Haziran
14.4 °C
Temmuz
16.1 °C
Ağustos
15.6 °C
Eylül
12.8 °C
Ekim
8.9 °C
Kasım
3.3 °C
Aralık
2.2 °C

Aalborg havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 6 km uzaklıkta bulunan Aalborg şehir merkezine MetroBuses otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Her 15-30 dakikada bir hareket eden MetroBuses otobüsleriyle yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 15-30 dakika

Havalimanından uzaklık: 6 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli 180 Danimarka kronudur ve yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 180 Danimarka kronu

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör