Skip to main content

Bir bakışta Abidjan


Batı Afrika bölgesinin en önemli ticaret merkezi olan Abidjan, okyanus kıyılarındaki muhteşem sahilleriyle sizi masalsı bir tatile davet ediyor. Kozmopolit görüntüsüyle diğer Afrika ülkelerinden kolayca sıyrılıyor. Abidjan, aynı zamanda Batı Afrika bölgesinin en büyük limanına sahip. Atlantik Okyanusu kıyıları ve içine yerleşmiş lagünüyle sıradışı bir macera sunan Abidjan, gelişmiş ekonomisi ve alışveriş olanaklarıyla da Batı Afrika’nın gözdesi konumunda. Son yılların en çok tercih edilen turizm merkezlerinden Abidjan dünyanın görülmeye değer nadide bir parçası.

Abidjan size ne vadediyor:


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Dabou (46 km)
Agboville (75 km)
Adzope (125 km)
PARA BİRİMİ
Batı Afrika CFA frangı (XOF)

ÜLKE KODU
+225

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
27.2 °C
Şubat
27.8 °C
Mart
27.8 °C
Nisan
28.3 °C
Mayis
27.8 °C
Haziran
26.1 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
24.4 °C
Eylül
25 °C
Ekim
26.7 °C
Kasım
27.2 °C
Aralık
27.2 °C

Abidjan havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 16 km uzaklıkta bulunan Abidjan şehir merkezine 6 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle ulaşımın bedeli 220 CFA frangıdır ve yolculuğunuz yaklaşık 25 dakika sürer. Ancak otobüslerin çok güvenli bir taşıma aracı olmadığını, havalimanındaki turuncu taksileri tercih etmenizin daha güvenli olacağını belirtelim.

Havalimanından ortalama süre: 25 dakika

Havalimanından uzaklık: 16 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında hizmet veren turuncu renkli taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine ulaşmanın bedeli ortalama 1.600 CFA frangıdır ve yolculuğunuz yaklaşık 20-30 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 1,600 Batı Afrika CFA frangı

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör