Skip to main content

Bir bakışta Atina


Atina’ya yapacağınız bir gezi, aslında sadece bir kenti değil, değişik uygarlıkları ve arkeolojinin gizemli dünyasını da keşfedeceğiniz bir serüvene dönüşüyor. Adını mitolojideki bilgelik tanrıçası Athena'dan alan Atina’da, tarih ve mitolojinin ayak izlerini sürmenin keyfine doyum olmuyor. Bu nedenle bırakın binlerce yıllık söylenceler bu güzel kente size rehberlik etsin. İlk olarak şehrin sembolü olan Akropolis’e çıkın, ünlü tapınakları inceleyin ve ilk Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapmış Atina’yı tepeden seyredin. Sintagma’da evzon askerlerinin törenini izleyin ve kentin birbirinden zengin müzelerini gezin. Plaka’da soluklanın. Sonra da Ege’nin birbirinden lezzetli meze ve deniz ürünlerinin tadını çıkarın.

Atina size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Plaj Yüzme Romantizm Mutfak kültürü Eğlence ve alışveriş

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Piraeus (12 km)
Corinth (133 km)
Livadia (159 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+30

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Atina Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Atina Eleftherios Venizelos Havalimanı’yla (ATH) şehir merkezi arasındaki ulaşım, metro ve otobüsle sağlanabiliyor. Havalimanından, 8 avro ödeyerek binebileceğiniz M3 metro hattıyla, kent merkezindeki Sintagma ve Monastiraki istasyonlarına, yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanı ve Sintagma Meydanı arasında çalışan X95 numaralı otobüsle de iki nokta arasında kolayca seyahat edebilirsiniz. Bu seyahat için 5 avro ödemek gerekiyor.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 44 km

TAKSİ:

Atina Eleftherios Venizelos Havalimanı’yla kent merkezi arasındaki ulaşımı taksiyle gerçekleştirmek isterseniz, 25-30 avro arasında bir ücret ödemek gerekiyor ve bu yolculuk 30-40 dakika sürüyor.

Ortalama taksi fiyatı: 30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör