Skip to main content

Bir bakışta Atlanta


Martin Luther King’in doğduğu evin bulunduğu tarihi kompleks, şehri keşfetmeye başlamak için en doğru nokta. Bilinen en büyük dinozor olan Argentinosaurus’un gerçek boyutlu heykelinin sergilendiği Fernbank Ulusal Tarih Müzesi’nin muhteşem koleksiyonu ve manzarası da görülmeye değer. Rodin’in muhteşem heykeli “Gölge”yi ve Whistler’in “Whistler’in Annesi” adlı tablosunun sergilendiği High Museum of Art’ı mutlaka görmelisiniz. Dünyanın en büyük akvaryumunda ailenizle eğlenceli bir gün geçirdikten sonra, Atlanta’nın en renkli mahallesi olan Little Five Points’i keşfe çıkabilirsiniz.

Atlanta size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı Mutfak kültürü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Mary (375 km)
Tejen (227 km)
Serdar (217 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
€3.45

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€44.49

Ocak
6,1 °C
Şubat
8,9 °C
Mart
12,8 °C
Nisan
17,2 °C
Mayis
21,1 °C
Haziran
25 °C
Temmuz
26,7 °C
Ağustos
26,7 °C
Eylül
23,3 °C
Ekim
17,8 °C
Kasım
12,8 °C
Aralık
7,8 °C

Atlanta Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Atlanta Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı (ATL), şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta. 15 dakika süren otobüs ve tren yolculuğu için ödemeniz gereken ücret 2,5 dolar. Atlanta’daki birçok otelin konukları için havalimanı yolcu servisi bulunuyor. Uçuşunuzdan önce otelinizden konuyla ilgili bilgi alırsanız toplu taşıma kullanmak zorunda kalmayabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 15 dakika

Havalimanından uzaklık: 18 km

TAKSİ:

Havalimanından Atlanta şehir merkezine taksiyle yaklaşık 15-25 dakikada ulaşabilirsiniz. Taksi ücretiyse 26 dolar.

Ortalama taksi fiyatı: 26 dolar

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç