Skip to main content

Bir bakışta Bahreyn


Basra Körfezi’ndeki 33 adanın meydana getirdiği takımada devleti olan Bahreyn Krallığı, tarih meraklısı ziyaretçileri için oldukça tatmin edici bir yolculuk vadediyor. Arap devletlerinin en küçük ülkesi Bahreyn, liberal ve modern kültürüyle Ortadoğu’da oldukça dikkat çeken bir bölge. Binlerce yıllık tarihinin ürünü olan arkeolojik miras, geleneksel Arap kültürü ve körfezin görkemi, Bahreyn'i Ortadoğu'nun başlıca turizm merkezlerinden biri haline getiriyor. Bahreyn, çıkacağınız tarihi yolculukların yorgunluğunu, modern mimarlık anlayışını yansıtan otelleri ve lüks şehir hayatıyla atmanızı sağlıyor.

Bahreyn size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Manama (34 km)
PARA BİRİMİ
Bahreyn dinarı (BHD)

ÜLKE KODU
+973

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€3.98

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€28.32

Ocak
16,7 °C
Şubat
18,3 °C
Mart
21,1 °C
Nisan
25,6 °C
Mayis
30 °C
Haziran
32,8 °C
Temmuz
34,4 °C
Ağustos
34,4 °C
Eylül
32,8 °C
Ekim
29,4 °C
Kasım
24,4 °C
Aralık
20 °C

Bahreyn Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Bahreyn Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma imkânı bulunmuyor.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: -

TAKSİ:

Havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından 5 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 7 Bahreyn dinarıdır ve yolculuğunuz yaklaşık 10 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 7 Bahreyn dinarı

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç