Skip to main content

Bir bakışta Basel


Basel’in turistik yapısının yanı sıra kozmopolit oluşumundan etkilenmeye hazır olun. Dreiländereck denilen İsviçre, Fransa ve Almanya'nın oluşturduğu üçgende bulunan sınır kenti Basel’de birçok kültürü görmeniz mümkün. Görkemli Ren Nehri’nden yükselen Basel, muhteşem kent manzarası, modern mimarisi, tarih kokan çeşmeleri ve uluslararası müzeleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

Basel size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Dağ Kayak Orman

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Leistal (20 km)
Delemont (45 km)
PARA BİRİMİ
İsviçre frangı (CHF)

ÜLKE KODU
+41

ELEKTRİK ENERJİSİ
I

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€4.45

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€91.83

Ocak
1.1 °C
Şubat
2.2 °C
Mart
6.1 °C
Nisan
10 °C
Mayis
14.4 °C
Haziran
17.8 °C
Temmuz
19.4 °C
Ağustos
19.4 °C
Eylül
16.1 °C
Ekim
10.6 °C
Kasım
5.6 °C
Aralık
1.1 °C

Basel havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Basel Havalimanı’ndan 8 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine otobüslerle ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Basel Tren İstasyonu’ndan her 10 dakikada bir kalkan 50 numaralı otobüslerle 20 dakikada şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine otobüsle ulaşımın bedeli 4,2 İsviçre frangıdır.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 8 km

TAKSİ:

Basel Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek isterseniz Airport Taxi araçlarını kullanabilir, taksiyle ulaşım için 50 İsviçre frangı ödeyerek şehre ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 50 İşviçre frankı

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç