Skip to main content

Bir bakışta Beyrut


Orta Doğu’nun en renkli kentlerinden biri olan Beyrut, farklı milletlerin, çeşitli dinlerin ve kültürlerin bir arada yaşayabildiği önemli kozmopolit merkezlerden biri. Batı kültürünün Doğu'ya özgü egzotizmle harmanlandığı Beyrut’ta içinizdeki kâşifi dinlememek imkânsız. Lüks kafe ve restoranlarda vakit geçirebilir, kendinizi görkemli arkeolojik geçmişin rehberliğine bırakabilir, Osmanlı eserlerinin izini sürebilir ya da her zaman canlı olan plajların yanı başında geleneksel günlük hayatı yaşayan bir başka Beyrut’u keşfedebilirsiniz. Orta Doğu’yu anlamak istiyorsanız, Beyrut sizin için iyi bir başlangıç noktası olacaktır.

Beyrut size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Damour (21 km)
Aley (19 km)
Jüniyah (22 km)
PARA BİRİMİ
Lübnan poundu (LBP)

ÜLKE KODU
+961

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B, C, D, G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
13.3 °C
Şubat
13.9 °C
Mart
15 °C
Nisan
17.8 °C
Mayis
20.6 °C
Haziran
23.3 °C
Temmuz
25.6 °C
Ağustos
26.7 °C
Eylül
25.6 °C
Ekim
22.8 °C
Kasım
18.9 °C
Aralık
15 °C

Beyrut Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı (BEY), kent merkezinden yaklaşık 9 km uzaklıkta bulunuyor. Kent merkeziyle havalimanı arasında toplu taşıma hizmeti bulunmuyor.

Havalimanından ortalama süre: 10-15 dakika

Havalimanından uzaklık: 9 km

TAKSİ:

Beyrut’ta havalimanından çıktıktan sonra taksi bulmakta sorun yaşanmaz. Üzerinde havalimanı logosu bulunan taksilerin ücretleri, havalimanı yetkilileri tarafından belirleniyor. Ancak tüm Ortadoğu’da âdet olduğu üzere, pazarlık yaparak taksi ücretini daha ucuz bir fiyata indirebilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 25 Amerikan Doları

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör