Skip to main content

Bir bakışta Birmingham


Birleşik Krallık’ta, endüstri devriminden sonra hızla büyüyerek bir ticaret merkezi haline gelen Birmingham’ın, bu gelişimini Venedik’ten bile daha uzun olan kanal şebekesine borçlu olduğunu söyleyebiliriz. II. Dünya Savaşı’nda büyük yaralar alan kent, 1990 yılına kadar pek değişmedi. Sonrasında yaşanan kökten değişimle Birmingham, bugün bir kısmı müzeye dönüştürülmüş mimari yapılarıyla, merkezin dışındaki yemyeşil alanlarıyla oldukça ünlü bir şehir.

Birmingham size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Stratford (219 km)
Hereford (112 km)
Derby (85 km)
PARA BİRİMİ
İngiliz sterlini (GBP)

ÜLKE KODU
+44

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
3.3 °C
Şubat
3.3 °C
Mart
5 °C
Nisan
7.8 °C
Mayis
10.6 °C
Haziran
13.9 °C
Temmuz
16.1 °C
Ağustos
15.6 °C
Eylül
13.3 °C
Ekim
10 °C
Kasım
6.1 °C
Aralık
4.4 °C

Birmingham Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Birmingham Havalimanı’na yaklaşık 15 km uzaklıkta olan şehir merkezine sabah 04.50 – gece 00.02 saatleri arasında 900/900A numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca ortalama her 15 dakikada bir sefer yapan trenlerle yaklaşık bir saatlik yolculuğun sonunda Manchester, Londra, Northampton ve Coventry şehirlerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki yolculuğunuz trenle yaklaşık 15 dakika, otobüsle ise yaklaşık 30 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 15-30 dakika

Havalimanından uzaklık: 15 km

TAKSİ:

Belediye otobüslerini ve tren seferlerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 45 İngiliz sterlinidir.

Ortalama taksi fiyatı: 45 İngiliz sterlini

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör